Nowe przepisy podatkowe, w szczególności podwyżka podatku wojskowego z 1,5% do 5% od 1 października 2024 r., wzbudziły zaniepokojenie inwestorów. Powstaje pytanie, czy jest sens inwestować w to aktywo, skoro minimalny gwarantowany zwrot dla inwestorów na niektórych projektach wynosi 6%.
Jednocześnie na rynku działają dziś duzi gracze, jak „Twoje Koło” i Zeminvest, którzy pomagają Ukraińcom bezpiecznie inwestować w grunty rolne. Zwłaszcza w „Twoim Kolo” wyjaśniono niedawno, że 6% rentowność została obliczona z uwzględnieniem opodatkowania. Jednak fundusze inwestycyjne na ogół na tym skorzystają, ponieważ mają zerową stawkę podatku od czynszów.
Ogólnie rzecz biorąc, opodatkowanie inwestorów wynosi:
- 9% + podatek wojskowy w przypadku otrzymywania dywidend z czynszów; 18% + podatek wojskowy przy sprzedaży działki.
Co więcej, jeśli po zakończeniu wojny powrócą przedwojenne podatki, to z pewnością sensowne byłoby, aby inwestorzy inwestowali pieniądze w działki. Ci, którzy planują inwestycję w to aktywo, mają pewność, że im szybciej to zrobisz, tym większy zysk możesz uzyskać w przyszłości ze sprzedaży działki, ponieważ koszt hektarów w dającej się przewidzieć przyszłości gwałtownie wzrośnie.
Możliwa jest także inwestycja od razu w grupę działek. Takie oferty dostępne są w serwisie Kupy Pai. Inwestorzy mogą również sprawdzić swoją siłę nawet przy minimalnym kapitale. Nowy odtwarzacz „ground” pozwala na inwestowanie już od 1000 UAH.
Dla tych, którzy wahają się, czy inwestować w grunty rolne w 2025 roku, na ile bezpieczna i racjonalna jest to decyzja oraz w ogóle, co czeka rynek gruntów w najbliższej przyszłości, warto wziąć udział w konferencji „Życie z interesu”, która odbędzie się odbędzie się 9 listopada w Kijowie.< /p>
Co czeka konferencję „Życie na interesie”?
Prezentacje prelegentów poświęcone będą między innymi tematyce, która pomoże inwestorom lepiej zorientować się w trendach na rynku gruntów. Eksperci omówią perspektywy rozwoju rynku, perspektywy wzrostu wartości działek rolnych w wyniku popytu na produkty rolne na świecie, możliwości dla inwestorów w nowych trendach rolniczych, takich jak rolnictwo ekologiczne i agrologistyka, zmiany legislacyjne i regulacje, a także ryzyko inwestowania w grunty.
Wśród prelegentów będzie Alexander Cherny, współzałożyciel Zeminvest, pierwszej firmy zajmującej się inwestycjami gruntowymi na Ukrainie, oferującej najlepsze warunki i obsługę. Swoją drogą Zeminvest jest Partnerem Generalnym konferencji „Living on Interest”. Organizatorzy serdecznie dziękują firmie za pomoc i wsparcie w organizacji tego ważnego dla ukraińskich inwestorów wydarzenia.
Oprócz omówienia inwestycji w ziemię uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się więcej o aktywach takich jak nieruchomości, kryptowaluta czy giełda. Tematy te będą przedmiotem obszernych dyskusji panelowych, w których wezmą udział eksperci z ponad 15-letnim doświadczeniem w tych obszarach. Prelegentami są profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy rozumieją, jak nie tylko przetrwać, ale także dalej się rozwijać i gromadzić kapitał, bo przeszli takie próby jak Światowy Kryzys Finansowy z 2008 roku, aneksja Krymu, pandemia koronowirusa i inwazja na pełną skalę. Nawet w krytycznych sytuacjach potrafili wybrać skuteczne strategie i nadal inwestować w dochodowe aktywa.
Wśród prelegentów są Ivan Kompan, finansista, założyciel First Kyiv Investment Club, Pavel Boyko, założyciel Gonzo Investment i zarządzający aktywami, Eric Naiman, Założyciel i partner zarządzający firmy inwestycyjnej HUG'S, Irina Shchuchko, Ekspert ds. inwestycji w nieruchomości, inwestor, właściciel Odessy, Andrey Usenko, Dyrektor Generalny i współzałożyciel „Twoje Koło”, współwłaściciel AMC Profit, Władimir Radko, Szef projektu KupyPai i inni
Aby poznać najskuteczniejsze sposoby na zabezpieczenie i powiększenie swoich środków, pospiesz się i kup bilety na „Życie dalej”. Zainteresowania” korzystając z linku. Pospiesz się, aby dołączyć do dyskusji na żywo, nowych znajomych i prawdziwie eksperckich treści na głównej konferencji roku dla inwestorów!