Łącznie zarejestrowano niecałe 40 takich przypadków.
Mężczyzna zwrócił się do lekarzy po upadku i dowiedział się, że jego penis zamienia się w kość.
Pisze o tym LADbible.
63-latek mężczyzna przybył do nowojorskiego szpitala w oczekiwaniu na badania lekarskie po tym, jak poczuł ból w lewym kolanie po upadku na chodnik podczas chodzenia z laską.
Zaprzeczając, jakoby doznał urazu głowy lub utracił przytomność, powiedział, że z jakąś pomocą mógłby wstać, ale zanim pojawił się na izbie przyjęć, zaczął odczuwać dyskomfort w kolanie.
Pierwsze prześwietlenie lekarzy poszukał złamań w okolicy biodra pacjenta, które mogły powodować ból lewego kolana. Jednak odkryli coś znacznie bardziej nieoczekiwanego i znacznie dziwniejszego, niż się spodziewali.
Okazuje się, że mężczyzna, który w przeszłości nadużywał alkoholu, cierpi na „niezwykle rzadką” chorobę zwaną kostnieniem prącia.< /p>
Jak opisali lekarze w swoim raporcie, jego penis przekształcał się w „kość pozaszkieletową” – alarmująca diagnoza oznaczająca gromadzenie się zwapnień kości w jego penisie.
Lekarz sądowy opisał to jako „szerokie zwapnienie przypominające płytkę nazębną”. wzdłuż oczekiwanego rozmieszczenia prącia”, ponieważ w tkance miękkiej wzdłuż trzonu penisa nagromadziły się sole wapnia, co było wyraźnie widoczne na zdjęciach rentgenowskich.
W dokumentacji klinicznej i opisach przypadków chorób urologicznych odnotowano niecałe 40 przypadków. Pacjentka nie miała innych objawów charakterystycznych dla tej choroby, takich jak wydzielina czy obrzęk. Jednak po postawieniu diagnozy nie wykonano dalszych badań i wbrew zaleceniom zdecydował się opuścić szpital, a lekarze specjaliści nie udzielili mu żadnego leczenia.
W opisie przypadku napisano, że „lekarsko-chirurgiczne możliwości leczenia zależą od stopnia kostnienia i objawów.”
Leczenie choroby zależy również od stopnia kostnienia i objawów wykrytych przez pacjenta, ponieważ pacjentom bezobjawowym zwykle nie przepisuje się leczenia i zaleca się monitorowanie ich stanu zdrowia.
Ból prącia można leczyć z doustnymi lekami przeciwbólowymi, lekami miejscowymi, zastrzykami doustnymi, mechanicznymi urządzeniami do rozciągania lub urządzeniami próżniowymi oraz terapią pozaustrojową falą uderzeniową.
Poważniejszy ból lub zaburzenia erekcji (ED) można leczyć chirurgicznie za pomocą nadmuchiwanej protezy prącia (IPP). specjalnie zaprojektowany do stosowania w przypadkach zaburzeń erekcji.< /p>
Według Science Alert najczęstszą przyczyną kostnienia prącia jest choroba Peyroniego, która powoduje tworzenie się włóknistej tkanki bliznowatej wewnątrz prącia. Inne przyczyny to uraz, zaawansowana choroba nerek i inne stany powodujące gromadzenie się wapnia w organizmie.
Przypomnijmy sobie, że pewien mężczyzna wypił tyle alkoholu, że jego penis zgnił. Przyczyną była gangrena, która rozwinęła się na skutek nadmiernego spożycia alkoholu.