Reprezentacja Holandii powróciła w meczu z Turcją i dotarła do półfinału Euro 2024 (wideo)

Drużyna Ronalda Koemana w półfinale turnieju zmierzy się z Anglią .< /p>

Reprezentacja Holandii pokonała reprezentację Turcji w meczu 1/4 finału Euro 2024. Mecz na stadionie Olympiastadion w Berlinie zakończył się wynikiem 2:1.

Pomarańczowi rozpoczęli mecz bardziej aktywnie, ale w połowie pierwszej połowy Turcy przejęli inicjatywę i w 35. minucie udało się otworzyć wynik meczu. Z dalekiego słupka obrońca Samet Akaydin głową dośrodkował z prawego rogu pola karnego Ardy Gulera.

Jednak w drugiej połowie drużynie Ronalda Koemana udało się odwrócić losy konfrontacji. Oranje wyrównało w 71. minucie – po rzucie rożnym Memphis Depay dośrodkował z prawej flanki, a Stefan De Vrij wyskoczył wysoko i głową uderzył pod poprzeczkę.

A w 76. minucie Holendrzy strzelili decydującego gola. Denzel Dumfries dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, gdzie turecki obrońca Mert Muldur w walce z Codym Gakpo posłał piłkę do własnej siatki.

Drużyna Vencenzo Montelli próbowała ratować się przed porażką i dużymi siłami przystąpiła do ostatecznego ataku na bramkę przeciwnika, jednak „ Orange” udało się utrzymać zwycięstwo, a wraz z nim bilet do półfinału mistrzostw kontynentalnych.