Jak podają eksperci Bernsteina, w warunkach narastającego chaosu na światowych rynkach finansowych reakcja pierwszej kryptowaluty była imponująca, a aktywo to po raz kolejny udowodniło swoją wysoką stabilność.
Bernstein zauważył, że spadek kursu bitcoina w dniach 6-7 kwietnia był mniejszy w porównaniu do poprzednich okresów kryzysu. Świadczy to o rosnącej roli kapitału instytucjonalnego w strukturze pierwszej kryptowaluty.
„W poprzednich okresach turbulencji, takich jak pandemia COVID-19, Bitcoin stracił od 50% do 70% swojej wartości. Obecny spadek o 26% od najwyższego poziomu w historii sugeruje popyt na Bitcoina ze strony bardziej stabilnych kapitałów” – piszą analitycy.
Eksperci uważają, że pierwszą kryptowalutę należy nadal traktować jako narzędzie długoterminowego oszczędzania. Według nich popyt na te aktywa ze strony funduszy instytucjonalnych będzie nadal rósł.
Wcześniej szef badań nad aktywami cyfrowymi w Standard Chartered stwierdził, że Bitcoin może stanowić zabezpieczenie przed ryzykiem, które wzrosło z powodu wojny handlowej USA z resztą świata.
Источник: bits.media