Czasami nie zauważamy, że nasz rozmówca traci zainteresowanie rozmową, ale jego ciało i reakcje mogą dawać nam wyraźne sygnały. Psychologowie wyróżniają kilka wyraźnych oznak znudzenia, na które należy zwrócić uwagę, aby w porę zakończyć rozmowę.
Informację tę podaje URA-Inform.
Pierwszym sygnałem są monosylabowe odpowiedzi, takie jak „yyyy”, „fajnie” lub powtarzanie tej samej frazy. Jeśli na nawet bardziej skomplikowane pytania rozmówca odpowiada takimi słowami, jest to wyraźny sygnał, że się nudzi.
Innym sygnałem jest sytuacja, gdy rozmówca zaczyna pokazywać monotonny wyraz twarzy, nie zmieniając go, niezależnie od tematu rozmowy. W takim przypadku możesz spróbować zmienić temat i porozmawiać o czymś neutralnym, np. o pogodzie, sporcie lub filmie. Jeżeli po tym druga osoba nadal się nudzi, to problem najprawdopodobniej leży w Tobie, a nie w temacie.
Warto również zwrócić uwagę na zachowanie rozmówcy. Jeśli nagle zaczyna zadawać nieoczekiwane pytania lub przerywa, może to oznaczać, że nie jest zainteresowany i próbuje zmienić temat, aby odświeżyć rozmowę.
Jeśli osoba, z którą rozmawiasz, nie patrzy na ciebie i jest skupiona na swoim telefonie, to pewny znak, że rozmowa stała się dla niej za długa. Jest to szczególnie zauważalne, gdy ktoś zaczyna udawać, że czyta wiadomości, chociaż nie otrzymuje żadnych powiadomień.
Wreszcie, jeśli osoba, z którą rozmawiasz, garbi się lub przyjmuje zamknięte postawy, np. krzyżuje ramiona lub nogi, może to oznaczać, że nie jest zainteresowana rozmową i po prostu czeka, aż skończysz.
Pisaliśmy również, co oznacza mysz we śnie: interpretacje symbolu i szczegóły snu według senników .