Problemy pojawiają się w Sewastopolu, Jałcie i Eupatorii.
Na czasowo okupowanym Krymie powstało zagrożenie sanitarne w tymczasowo okupowanym Sewastopolu z powodu wycieku oleju opałowego i dominacji bezdomnych zwierząt.
O tym informuje ruch oporu „Żółta Wstążka”.
„Ryby i ptaki masowo giną, toksyny są uwalniane do środowiska. Bezpańskie psy zjadają martwe zwierzęta i mogą przenosić choroby. W Sewastopolu jest wiele bezdomnych zwierząt, a ich liczba rośnie, a nikt ich nie szczepi ani nie sterylizuje „– czytamy w raporcie. /p> Zauważamy, że w szpitalach nie ma szczepionek dla ludzi; są one przywożone z Krasnodaru.
Subskrybuj nasz kanał na YouTube
Ponadto podobne problemy występują w Jałcie i Eupatoria.
p>
-
15 grudnia poinformowano, że dwa tankowce, Volgoneft 212 i Volgoneft 239, zatonęły w Cieśninie Kerczeńskiej. Na pokładzie tankowców znajdowało się odpowiednio 13 i 14 osób. Ratownicy ewakuowali 13 członków załogi tankowca Wołgonieft 212, ale jeden z nich zginął. Cysterny przewoziły olej opałowy. Na morzu odnotowano wyciek ropy.
-
17 grudnia poinformowano, że wstępne straty spowodowane wypadkiem dwóch tankowców w Cieśninie Kerczeńskiej mogą wynieść 14 miliardów dolarów.
-
Na początku stycznia na tymczasowo okupowanym Krymie odkryto nowe miejsca wycieków oleju opałowego – we wsi Jakowienkowo na Półwyspie Kerczeńskim. Na tym obszarze zanieczyszczeniu uległo trzy tysiące metrów linii brzegowej.
-
Później okazało się, że w ciągu dwóch dni w Sewastopolu zebrano ponad 100 ton gleby skażonej olejem opałowym. W Sewastopolu ogłoszono stan wyjątkowy o znaczeniu regionalnym.
-
Rzecznik ukraińskiej marynarki wojennej Dmitrij Płeteńczuk nie wykluczył, że produkty naftowe, które dostały się do Czarnego Lądu, mogą być przyczyną Morze po wypadku dwóch rosyjskich tankowców w Cieśninie Kerczeńskiej może dotrzeć do wybrzeży Odessy i Mikołajowa.