freepik . >
Prawdopodobnie słyszałeś, że suplementy magnezu sprzyjają spokojowi i relaksowi. Ale co ze snem? Czy magnez pomaga zasnąć? Według ekspertki od snu Chelsea Rohrscheib magnez jest dość bezpieczny, ponieważ potrzebujemy go w naszej diecie, aby przeżyć. Zanim jednak zaczniesz przyjmować jakiekolwiek suplementy lub leki, porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że nie spowodują one długotrwałych problemów zdrowotnych lub nie będą wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami.
< i class ="rbi rbi-read ">TreśćCzym jest magnez i jakie są jego korzyści zdrowotne? Czy magnez naprawdę pomaga w zasypianiu? Czy magnez jest bezpieczny do przyjmowania w celu zaśnięcia?
Chcesz wiedzieć więcej? WomanEL radzi dowiedzieć się, czym jest magnez i jakie korzyści przynosi on sen.
Co to jest magnez i jakie są jego korzyści zdrowotne?
Magnez to minerał, który pomaga ponad 300 enzymom przeprowadzać różne reakcje chemiczne w organizmie. W tym:
- Kontrola poziomu glukozy we krwi.
- Regulacja ciśnienia krwi.
- Produkcja energii.
- Glikoliza.
- Funkcja mięśni i nerwów.
- Fosforylacja oksydacyjna.
- Synteza białek.
< p>Zgodnie z Szkoła Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Harvarda Nazywam się T.H. Chana, magnez powoduje również kurczenie się mięśni i równomierne bicie serca.
Magnez może pomóc zwiększyć poziom dopaminy w organizmie, co może poprawić nastrój, mówi dr Christopher Winter. Według American Migraine Foundation, jeśli migreny nie pozwalają Ci zasnąć, może to również pomóc złagodzić ich objawy.
Magnez ogólnie rzecz biorąc może działać uspokajająco na organizm. Według badania z 2017 roku, którego wyniki opublikowano w czasopiśmie Nutrients, może on łagodzić objawy lękowe u osób podatnych na lęk, a także u kobiet cierpiących na PMS. „Może pomóc rozluźnić mięśnie i ponieważ może zwiększyć działanie hamującego neuroprzekaźnika GABA, ma zdolność pomagania w redukcji lęku” – mówi neurolog Nicole Avena.
Czy magnez naprawdę pomaga w zasypianiu?
Suplementy magnezu mogą pomóc Ci się zrelaksować, jeśli masz trudności z wyciszeniem się przed snem. Ale wystarczającą ilość magnezu można uzyskać z diety, Źródło: freepik.com Tak wynika z niektórych danych, twierdzi Christopher Winter. Na przykład magnez odgrywa ważną rolę w wielu procesach, które pozwalają na przekształcenie białka w związki chemiczne wywołujące senność. Pomaga również uspokoić układ nerwowy, dzięki czemu pracuje on wydajniej.
Magnez odgrywa również rolę w rozluźnieniu mięśni i funkcjonowaniu nerwów. ), neuroprzekaźnik odpowiedzialny za „wyłączanie” stanu czuwania.
„Związek między wpływem magnezu na GABA a depresją” – dodaje Avena. „Wykazano, że przewlekle niski poziom GABA jest czynnikiem wywołującym depresję, dlatego przyjmowanie suplementów magnezu może zwiększyć poziom GABA, co w niektórych przypadkach może pomóc w zmniejszeniu depresji” – wyjaśnia.
- Czy zatem przyjmowanie magnezu w celu ułatwienia snu jest bezpieczne?
Zasadniczo, tak. Według dr Winter, odpowiednia, umiarkowana dawka magnezu wynosi od 100 do 350 miligramów dziennie. Taka dawka nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych.
Avena uważa, że najlepszą formą magnezu, którą organizm może wchłonąć, jest pożywienie (migdały, szpinak, mleko sojowe, masło orzechowe i awokado). Istnieje jednak wiele opcji suplementów.
Można przyjmować go w postaci tabletek, proszku lub gumy. Wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji. Jednak Avena twierdzi, że najłatwiej jest przyjmować magnez w postaci gumy.
Magnez nie jest klasyfikowany jako środek nasenny – zauważa – więc nie musisz się martwić, o której godzinie wziąć go przed pójściem spać. Nie znokautuje Cię, „ale może pomóc Ci się uspokoić i zrelaksować, jeśli weźmiesz go godzinę lub dwie przed pójściem spać” — mówi Avena.
Jednak nawet jeśli weźmiesz go z zamiarem zaśnięcia, może się to nie udać, mówi dr Rami N. Khayat. „Zalecam pacjentom, aby zdecydowali, jakie korzyści chcą uzyskać dzięki suplementowi, a następnie przyjmowali go regularnie przez dwa do trzech tygodni” – mówi dr Khayat. „Jeśli to nie pomoże, mogą albo całkowicie zaprzestać przyjmowania leku, albo spróbować innej marki lub leku. Jeśli suplement działa, można go przyjmować regularnie – nie jest szkodliwy, o ile stosuje się ograniczoną dawkę. Choć probiotyki są często chwalone za ich wpływ na jelita, wzmacniają one również odporność. Oto jak to zrobić.