Wymaga to odpowiedniego rozkazu dowódcy.
Personel wojskowy, który dobrowolnie wrócił do jednostki wojskowej z NWZ, otrzyma takie same świadczenia i wsparcie, jednak wymaga to odpowiedniego zarządzenia ze strony dowódca.
Poinformował o tym szef wydziału łączności Głównego Zarządu Wojskowej Służby Egzekwowania Prawa Siergiej Kuzmenko, podaje Radio Liberty.
Kuzmenko wyjaśnił, że wznowienie wszelkich płatności i wsparcia dla osób powracających z Wznowienie NWZ następuje po wydaniu oficjalnego rozkazu przydzielenia do batalionu rezerwy.< /p>
“W przypadku wydania przez dowódcę jednostce bojowej rozkazu, że żołnierz zostaje zaciągnięty do batalionu rezerwy, od tego momentu zostaje on zostanie wznowiona wypłata zasiłku pieniężnego, zapewnione zostanie mienie i żywność oraz wznowione zostaną wszystkie świadczenia zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem” – powiedział.
Kuzmenko podkreślił, że „w okresie od chwili opuszczenia jednostki przez wojsko do chwili wydania rozkazu przydzielenia go do batalionu rezerwowego nie są realizowane wypłaty świadczeń pieniężnych i zaopatrzenie w odzież”.
- Wcześniej informowano, że żołnierze wchodzący w skład SZCh muszą wrócić do 1 stycznia: wtedy unikną kary i otrzymają wszelkie gwarancje socjalne.
- li>
- W sierpniu br. Radzie Najwyższej przyjęła ustawę, która proponuje niekaranie za pierwsze samowolne opuszczenie jednostki wojskowej lub dezercję, jeżeli wojskowy sam wrócił, a dowódca pozwolił mu kontynuować służbę.
- 29 listopada weszła w życie ustawa o dobrowolnym powrotu do służby tych, którzy po raz pierwszy opuścili jednostkę wojskową bez pozwolenia lub weszła w życie dezercja dezerterów. Stanowi ona, że w czasie stanu wojennego żołnierze, którzy po raz pierwszy dobrowolnie opuścili jednostki wojskowe, a następnie dobrowolnie przybyli na miejsce służby, nadal mają umowę o pracę. Wznawiane są także płatności gotówkowe