Najważniejsze na rynku kryptowalut.
BlackRock i Fidelity zakupiły w ciągu dwóch dni Ethereum o wartości 500 milionów dolarów dla ETF
iShares Ethereum Trust (ETHA) od BlackRock and Fidelity Ethereum Fund (FETH) w W dniach 10–11 grudnia zakupili Ethereum o wartości 500 milionów dolarów, czego dowodem są dane Arkham.
BlackRock i Fidelity dodały monety za pośrednictwem Coinbase i platformy Prime. Od momentu uruchomienia ETHA zebrała 2,99 miliarda dolarów, w tym 74,16 miliona dolarów 11 grudnia, odpowiednio FETH – 1,35 miliarda dolarów (0 dolarów).
Do sektora dotkniętego skutkami napłynęło łącznie 1,97 miliarda dolarów odpływ z ETHE z Grayscale w wysokości 3 miliardów dolarów. Łączny wolumen zarządzanych aktywów osiągnął 13,18 dolarów miliarda.
W chwili pisania tej wiadomości cena Ethereum wynosi 3910 dolarów. W ciągu jednego dnia aktywa urosły o prawie 7%.
14 lat temu Satoshi Nakamoto pokazał swoją ostatnią publiczną aktywność
Dziś, 12 grudnia, mija 14 lat od chwili, gdy założyciel Bitcoina, Satoshi Nakamoto, opublikował swoje ostatnie publiczne przesłanie.
W 2010 roku napisał swoją ostatnią notatkę na forum Bitcoin Talk. Omówiono w nim problem ataków DoS, które mogłyby zagrozić stabilności sieci pierwszej kryptowaluty.
Po tym Nakamoto pozostawał przez jakiś czas w kontakcie z innymi członkami zespołu Bitcoin Core, w tym z Mikiem Gearnem. Ostatni e-mail został podobno wysłany 23 kwietnia 2011 r.
W tej notatce Nakamoto prawdopodobnie ogłosił przeniesienie odpowiedzialności za dalsze prace nad Bitcoinem na społeczność, w tym członków Bitcoin Core.
< p>Tożsamość Satoshiego Nakamoto wciąż pozostaje tajemnicą. Zakłada się, że pod pseudonimem może ukrywać się grupa osób, a nie jedna osoba.
Przypomnijmy, że Ministerstwo Finansów napisało, że 8 października 2024 r. na ekranach kin pojawił się film dokumentalny „Money Electric : Tajemnica Bitcoina” miał swoją premierę w HBO. W filmie twierdzi się, że kanadyjski programista Peter Todd ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, twórcy Bitcoina. Jednak później sprzeciwił się temu.
Potem 31 października w Londynie odbyła się konferencja prasowa, podczas której 58-letni mężczyzna nazwiskiem Stephen Mollah przedstawił się jako Satoshi Nakamoto, ale nie był w stanie podać dowody.
Tether i TON zamierzają otworzyć przedstawicielstwa w Kazachstanie
Rząd Kazachstanu negocjuje z firmami kryptowalutowymi w sprawie otwarcia ich biur w tym kraju. Ponadto władze lokalne omawiają podobną możliwość z dużymi korporacjami IT.
Według dostępnych informacji przedstawicielstwa emitenta monety stablecoin USDT mogą pojawić się w Kazachstanie w postaci Tethera i komunikatora Telegram. Dodatkowo negocjacje w sprawie otwarcia biura prowadzi zespół projektu The Open Network (TON).
Władze kraju są zainteresowane także zawarciem podobnych umów z dużymi korporacjami z branży IT. Są wśród nich Google i EPAM Systems, jednak lokalni dziennikarze twierdzą, że kwestia otwarcia przedstawicielstw jest omawiana z innymi dużymi firmami z tej branży.
Współpraca z czołowymi graczami branży IT i kryptowalut przyspieszy rozwój branży technologicznej w Kazachstanie – uważa rząd. Ponadto takie partnerstwo umożliwi tworzenie nowych produktów i realizację pomysłów badawczych – zauważają media.
Przypomnijmy, że we wrześniu 2024 r. dwie firmy z obszaru aktywów cyfrowych ogłosiły, że otrzymały nagrodę licencję wydaną przez Urząd ds. Usług Finansowych w Astanie (AFSA). Mowa o giełdach kryptowalut Binance i Bybit. Umożliwiło to firmom prowadzenie oficjalnej działalności w kraju i poszerzanie bazy klientów.
Salwador i Argentyna zgodziły się na wspólne opracowanie regulacji dotyczących kryptowalut
Organy nadzorcze Salwadoru i Argentyny podpisały porozumienie o współpracy między obydwoma krajami w zakresie regulacji kryptowalut. Jak podaje CoinDesk.
Agencje zamierzają wymieniać wiedzę i doświadczenia w danej dziedzinie.
Dokument podpisał szef Krajowej Komisji ds. Aktywów Cyfrowych Salwadoru, Juan Carlos Reyes i przewodniczący Argentyńskiej Komisji Papierów Wartościowych (CNV) Roberto Silva.
W wywiadzie udzielonym publikacji Reyes zauważył, że porozumienie umożliwi państwu rozszerzenie swojej obecności poprzez utworzenie strategiczny partnerstwa.
„Wspólne wysiłki Salwadoru i Argentyny położą podwaliny pod bliższą współpracę regionalną, pomagając stworzyć korzystne warunki dla rozwoju branży aktywów cyfrowych” – wyjaśnił urzędnik.
Rozwój kwestii współpracy pomiędzy regulatorami obu krajów rozpoczął się w marcu 2024 roku.
Wybieraj korzystne stawki i niezawodne usługi wymiany kryptowalut z „Ministerstwo Finansów”
- Kryptowaluta