Akcje bojowe w obwodzie donieckim, 158 starć zbrojnych, ostrzał wroga, kontynuacja stanu wojennego i mobilizacja, dymisja Prokuratora Generalnego. Jak zostanie zapamiętany 979. dzień wojny na pełną skalę?
Ustawę jako całość poparło 284 posłów, powiedziała deputowana ludowa Irina Geraszczenko. Zauważyła, że projekt ustawy unowocześnia procedurę komisji ekspertów lekarsko-społecznych (MSEC) poprzez:
- możliwość uczestniczenia osób w posiedzeniach MSEC online, co obniży koszty czasu i pieniędzy pacjentów;
- zmiany w procedurze orzekania o niepełnosprawności: proponuje się uwzględnianie dokumentów osób do badania zamiast osobista obecność;
- wprowadzanie informacji o wynikach MSEC do elektronicznego systemu opieki zdrowotnej (ESOH) w celu uproszczenia lekarzom dostępu do danych oraz przyspieszenia podejmowania decyzji i przejrzystości.
< klasa p="MsoNormal">Jednocześnie, jak zauważa Irina Geraszczenko, pojawia się pytanie o przyszłość MSEC, skoro Zełenski zapowiedział ich likwidację od 1 stycznia 2025 r.
Rada Najwyższa zatwierdziła dymisję obecny prokurator generalny Andrey Kostina. od lipca 2022 r.
Na głosowało 255 posłów ludowych, okazało się z audycji posła Aleksieja Gonczarenko. Teraz dekret o dymisji musi podpisać prezydent.
Andrey Kostin podał się do dymisji w związku ze skandalem związanym z korupcją w MSEC i prokuratorami, którzy zarejestrowali się jako niepełnosprawni, aby otrzymywać świadczenia.
< p Class="MsoNormal">Kostin od dawna wymieniany jest wśród kandydatów na stanowisko ambasadora w Holandii, gdzie mieści się Międzynarodowy Trybunał Karny. Czy jednak sam kraj zgodzi się na takiego ambasadora? Więcej na ten temat w materiale „Efekt MSEC: kto zastąpi Kostina na stanowisku Prokuratora Generalnego?”
Najpełniejszy obraz dnia dzisiejszego znajduje się na naszym portalu. Mamy nadzieję, że jutro będzie więcej dobrych wiadomości.
Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!