Według raportu indonezyjskiej Agencji Regulacyjnej ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (Bappebti), większość inwestorów w kryptowaluty w kraju są osoby w wieku od 18 do 30 lat – ponad 60%.
Spośród nich 26,9% to osoby w wieku poniżej 24 lat, a 35,1% to osoby w wieku od 25 do 30 lat.
Bappebti podał, że we wrześniu całkowity wolumen transakcji na aktywach kryptograficznych osiągnął 33,7 biliona rupii indonezyjskiej (około 2,1 miliarda dolarów), a łączna liczba użytkowników kryptowalut w Indonezji sięgnęła 21,3 miliona osób. Indonezyjczycy preferują głównie handel stablecoinami USDT, ETH, BTC, SOL i tokenami PEPE.
W Indonezji aktywa kryptograficzne są oficjalnie uznawane za towar, dlatego lokalni handlowcy spotykają się z podwójnym opodatkowaniem. W 2022 roku władze wprowadziły podatek od wartości dodanej (VAT) w wysokości 0,11% i podatek od zysków kapitałowych w wysokości 0,1% od transakcji kryptowalutami.
Dyrektor ds. rozwoju rynku w Bappebti Tirta Karma Senjaya jest przekonany, że kryptowaluty wkrótce staną się integralną częścią sektora finansowego i gospodarczego kraju. Dlatego Bappebti wezwał rząd Indonezji do przeglądu i złagodzenia systemu podatkowego dla inwestorów kryptowalut.
W zeszłym tygodniu agencja przedłużyła terminy składania wniosków dla giełd kryptowalut, aby spełnić wymogi regulacyjne i wdrożyć procedurę Know Your Transaction (KYT).
Источник: bits.media