Eksperci twierdzą, że regularne spożywanie kefiru może mieć znaczący wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego, odgrywając ważną rolę w utrzymaniu jego prawidłowego funkcjonowania.
Taką informację podaje URA-Inform w powiązaniu z telegramem kanał „Blog o zdrowiu.”
Mikroflora jelitowa ma kluczowe znaczenie dla ogólnej kondycji organizmu. Wszelkie zmiany w mikroflorze mogą mieć wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów, w tym serca i naczyń krwionośnych.
Kefir, jako naturalny produkt bogaty w probiotyki, pomaga utrzymać zdrową równowagę mikrobiomu jelitowego, co z kolei ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.
Witamina K2 zawarta w kefirze ma kluczowy wpływ na zdrowie tętnic. Witamina ta pomaga zapobiegać gromadzeniu się płytek krwi, zmniejszając ryzyko tworzenia się niebezpiecznych płytek w tętnicach, co jest jedną z głównych przyczyn chorób serca.
Polisacharyd, obecny również w kefirze, pomaga normalizować ciśnienie krwi , co jest ważnym czynnikiem w zapobieganiu nadciśnieniu tętniczemu . Dodatkowo pomaga obniżyć poziom cholesterolu w surowicy, co w dłuższej perspektywie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju miażdżycy.
Zatem włączenie kefiru do diety może stanowić ważny element strategii utrzymania zdrowia serca i naczyń, przyczyniając się zarówno do profilaktyki, jak i poprawy ogólnej kondycji organizmu.
Przydatne będzie również sprawdzenie, ile mięsa możesz jeść tygodniowo, nie narażając serca.