Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wezwała sąd Wschodniego Okręgu Nowego Jorku do odrzucić petycję założyciela projektu Hexa, oskarżonego o oszustwo i naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych.
Zespół obrony Richarda Schuelera, znanego również jako Richard Heart, zaprzecza zarzutom SEC jakoby na platformach Hex, PulseChain i Pulse X przeprowadzano niezarejestrowane transakcje na papierach wartościowych. Prawnicy twierdzą, że ich klient mieszka w innym kraju i nie podjął żadnych działań skierowanych przeciwko Stanom Zjednoczonym. W związku z tym SEC nie jest uprawniona do wniesienia sprawy przeciwko Hartowi, zauważyła obrona.
Prawnicy Harta nalegali, aby Hex, PulseChain i Pulse X korzystały ze zdecentralizowanej technologii blockchain i nie miały nic wspólnego z kontraktami inwestycyjnymi, które można zakwalifikować jako papiery wartościowe. Prawnicy porównali token HEX do Bitcoina, który nie jest uważany za zabezpieczenie, i podkreślili, że Hex to kod oprogramowania, którego posiadacze nie byli zobowiązani do robienia niczego innego poza korzystaniem z określonych funkcji oprogramowania.
SEC z kolei zarzuca Hartowi, że Hart przebywał w Stanach Zjednoczonych fizycznie i wirtualnie, a także reklamował swoje usługi amerykańskim inwestorom. A ponieważ Hart działał pod jurysdykcją USA, nie będzie mógł obejść prawa, mieszkając w innym kraju, zauważyli przedstawiciele amerykańskiej agencji regulacyjnej.
Wcześniej Komisja oskarżyła Richarda Harta o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych, a także o oszustwo na kwotę ponad 1 miliarda dolarów. Komisja SEC twierdzi, że Hart wydał 8,9 miliona dolarów ze środków klientów PulseChain na zakup luksusowych samochodów Ferrari. rzadkie czarne diamenty i inne luksusowe przedmioty. Inne zarzuty SEC dotyczą tego, że Hart promował obstawianie zakładów na Hex, obiecując inwestorom 38% nagrody. Agencja upiera się, że większość zakupów na Hex była oszukańcza, ponieważ 94–97% ETH umieszczonych w odpowiednich portfelach wróciło do giełd kryptowalut.
W zeszłym roku kryptoanalityk występujący pod pseudonimem DonAlt zgodził się z amerykańskim organem regulacyjnym, twierdząc, że tokeny HEX nie mają żadnej wartości wewnętrznej i zostały stworzone w celu osobistego wzbogacenia Richarda Harta.
Источник: bits.media