Rzecznik podkreślił, że należy wybudować Narodowy Cmentarz Wojenny.
W biurze Rzecznika Praw Obywatelskich K) w obwodzie kijowskim.
Poinformowała o tym służba prasowa Rzecznika Praw Obywatelskich Dmitrija Lubinetsa.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, organów ścigania, przedsiębiorstw i instytucji państwowych, organizacji publicznych reprezentujących rodziny poległych obrońców oraz obrońcy Ukrainy, mieszkańcy wsi Markhalówka i Iwankowicze w Kijowie. obszary.
Podczas spotkania szczególną uwagę zwrócono na możliwe negatywne konsekwencje jego wdrożenia.
Subskrybuj nasze Wiadomości Google
Po wynikach spotkania Dmitry Lubinets poinformował, że planuje przeprowadzić monitoring bez wcześniejszego powiadomienia w celu ustalenia faktycznych okoliczności budowy NVMK.
Jednocześnie Lubinets zauważył, że poproszono go o złożenie reprezentacji przed Trybunałem Konstytucyjnym, ale najpierw należy zbadać wszystkie podstawy prawne i ustalić odpowiednią podstawę prawną.
„Zauważamy, że naszym celem jest rozwiązanie problemu zgodnie z prawem. Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że Narodowy Cmentarz Wojenny musi zostać wybudowany. Przecież to zaszczyt dla pamięci Bohaterów i Bohaterek, którzy polegli za naszą niepodległość” – podsumował Lubinets.
-
1 sierpnia gazeta Glavkom podała, że zwycięzca spółki przetargowej na budowę pierwszego etapu NVMK, powstał dzień po ogłoszeniu aukcji. Mówimy o kwocie 1,75 miliarda hrywien.
-
Projekt NVMK w Gatny został zatwierdzony w czerwcu.
-
Ministerstwo Weteranów twierdzi, że pierwsze pochówki odbędą się pod koniec lata – wczesną jesienią tego roku.
- < p>Przypomnijmy, że projekt To trwa już od kilku lat, a krewnym poległych obrońców obiecano pierwsze pochówki jesienią ubiegłego roku. Co prawda dotyczyło to miejsca na terenie Kijowa, co później odrzucono, choć było to jedno z głównych żądań rodzin ofiar.