Najważniejsze na rynku kryptowalut.
Giełda kryptowalut Bybit opuszcza rynek francuski Rynek francuski
Giełda kryptowalut Bybit ogłosiła wyjście z rynku francuskiego. Od dzisiaj, 2 sierpnia, lokalni użytkownicy nie będą mogli otwierać nowych pozycji ani kupować żadnych aktywów. Poinformowało o tym biuro prasowe firmy.
Należy zauważyć, że zawieszenie usług wynika z trudności regulacyjnych. Giełda kryptowalut nie uzyskała licencji zgodnie z nowymi zasadami i z tego powodu Bybit ogranicza wszelkie operacje.
„W świetle ostatnich zmian dotyczących regulacji wprowadzonych przez władze francuskie, Bybit nie będzie już dostarczać naszych produktów i usług obywatelom i mieszkańcom Francji. Z niecierpliwością czekamy na ponowną obsługę Państwa w najbliższej przyszłości, po uzyskaniu odpowiednich licencji, które nam na to pozwolą” – czytamy w komunikacie.
Począwszy od 13 sierpnia giełda będzie likwidować wszystkie otwarte pozycje i użytkownicy będą mogli jedynie wypłacać środki, blokując wszystkie inne funkcje.
Władze Bahamów przyjęły ustawę o kryptowalutach
Parlament Bahamów oficjalnie zatwierdził ustawę o aktywach cyfrowych i zarejestrowanych platformach handlowych (DARE 2024). Lokalny organ regulacyjny informuje o przyjęciu projektu ustawy.
Ustawa ma na celu wzmocnienie regulacji w dziedzinie kryptowalut po upadku giełdy kryptowalut FTX w listopadzie 2022 r. Warto dodać, że siedziba upadłej firmy znajdowała się na Bahamach.
Zgodnie z dokumentem firmy kryptowalutowe mają teraz obowiązek spełnienia szeregu wymogów, w tym ochrony inwestorów i konieczności przejścia procedury Know Your Customer (KYC). Ponadto organ regulacyjny zaostrzył wymogi dotyczące ujawniania informacji i sprawozdawczości finansowej.
Według doniesień nowe prawo obejmuje szerszy zakres działalności firm kryptograficznych, w tym usługi doradcze i zarządcze, handel instrumentami pochodnymi i stakowanie.< /p>
„DARE 2024 wprowadza pierwszy w swoim rodzaju system ujawniania informacji dotyczących stakowania zasobów cyfrowych będących własnością klientów. Ponadto nowa zasada dotyczy zarządzania pulą stakingową” – czytamy w dokumencie.
Prawo jasno definiuje pojęcie „stablecoina”, przewiduje rejestrację tej klasy aktywów i określa wymogi dotyczące przechowywanie, zarządzanie i raportowanie rezerw. Należy zauważyć, że wypuszczanie algorytmicznych monet typu stablecoin jest „kategorycznie zabronione”.
Zysk netto Tethera za pierwszą połowę roku osiągnął 5,2 miliarda dolarów
Firma Tether, która produkuje stablecoina USDT, odnotowała w okresie styczeń-czerwiec rekordowy zysk netto w wysokości 5,2 miliarda dolarów, podało biuro prasowe firmy.
Zysk operacyjny wyniósł około 1,3 miliarda dolarów – głównie z tytułu odsetek. przychody z amerykańskich obligacji skarbowych.
Wolumen bezpośrednich inwestycji w te instrumenty przekroczył 80,9 miliarda dolarów, a po uwzględnieniu środków pieniężnych i innych ich ekwiwalentów, w tym pośrednio poprzez umowy odkupu, osiągnął 97,6 miliarda dolarów.
Według tego wskaźnika Tether przekroczył wartość Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Australii, zajmując 18. miejsce. Pod względem tempa zakupów amerykańskich obligacji skarbowych spółka znalazła się na trzecim miejscu po Wielkiej Brytanii i Kajmanach. Zarząd widzi potencjał do osiągnięcia czołowych pozycji, czytamy w komunikacie prasowym.
Emitent uzyskał część zysku netto w wysokości około 3,9 miliarda dolarów w związku ze wzrostem wartości pozycji w Bitcoinie (4,7 miliarda dolarów) i złocie (3,8 miliarda dolarów).
Kapitał własny Tethera wzrósł do 11,9 miliarda dolarów. Do 31 marca liczba ta wyniosła 11,37 miliarda dolarów. Poziom nadwyżek rezerw spadł z 6,26 miliarda dolarów do 5,3 miliarda dolarów.
< p>Emitent odnotował także wzrost kredytów nadzabezpieczonych w drugim kwartale z 4,7 miliarda dolarów do 6,6 miliarda dolarów.
Wolumen emisji USDT w drugim kwartale wzrósł o 8,3 miliarda dolarów do 118,4 miliarda dolarów.
Ripple przeznaczy 10 milionów dolarów na tokenizację amerykańskich obligacji skarbowych
Ripple ogłosił inwestycję o wartości 10 milionów dolarów w tokenizowane obligacje rządowe USA. W tym celu firma zamierza wykorzystać własny produkt XRP Ledger (XRPL), zdecentralizowaną platformę typu open source przeznaczoną do szybkiego i niedrogiego transferu walut fiducjarnych i aktywów cyfrowych.
Firma podała, że uruchomienie tokenów na XRPL jest udanym przykładem tego, jak można zachęcić instytucjonalny dostęp do sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) poprzez tokenizowane aktywa ze świata rzeczywistego (RWA).
Ripple zainwestuje w krótkoterminowe amerykańskie obligacje skarbowe i umowy odkupu (REPO). Platforma tokenizacyjna OpenEden po raz pierwszy doda bony skarbowe i krótkoterminowy dług zabezpieczony skarbem państwa do księgi XRP.
„Wprowadzenie obligacji na platformie XRPL wspieranej przez OpenEden wzmacnia produkt Ripple jako jednego z wiodących blockchainy do tokenizacji nieruchomości” – powiedział Marcus Infanger, starszy wiceprezes Ripple.
Od 1 sierpnia 2024 r. wolumen środków zablokowanych w tokenizowanych amerykańskich obligacjach skarbowych osiągnął 1,93 miliarda dolarów.
Kryptowaluta na kurs dolara
- Kryptowaluta