Lekarze ostrzegają, że niedobór cynku stanowi niewidzialne zagrożenie dla zdrowia każdego człowieka, niezależnie od trybu życia.
< p>Poinformował o tym kanał telegramowy „Doktor w kieszeni”, podaje URA-Inform.
Cynk to jeden z najważniejszych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w syntezie białek, pomaga poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego, przyspiesza gojenie ran, poprawia odporność i odgrywa kluczową rolę w wielu innych procesach życiowych.
< strong> Objawy niedoboru cynku
- jakość włosów: niedobór cynku często objawia się pogorszeniem kondycji włosów, przerzedzeniem, a nawet wypadaniem włosów;
- Problemy żołądkowo-jelitowe:niedobór cynku może prowadzić do zaburzeń w przewodzie pokarmowym, w tym zaparć i biegunki;
- ośrodkowy układ nerwowy:słaba pamięć, depresja i nerwice mogą być konsekwencją niedoboru cynku;
- utrata apetytu: jeden z najczęstszych objawów niedoboru cynku;
- < strong>problemy skórne: niedobór cynku może powodować trądzik i wysypki skórne.
Źródła cynku
Dla Aby utrzymać optymalny poziom cynku w organizmie, należy włączyć do swojej diety następujące produkty: kakao, indyk, jajka, pestki dyni, wołowinę i otręby pszenne. Te produkty są bogate w cynk i pomogą uniknąć niedoborów tego ważnego mikroelementu.
Zdrowe odżywianie jest kluczem do spełnionego życia
Tworzenie Zróżnicowana i zbilansowana dieta jest kluczem do uzyskania wymaganej ilości cynku i utrzymania zdrowia. Włącz do swojej diety produkty bogate w cynk, aby zapewnić organizmowi wszystko, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.
Pamiętaj, że żywność może nasilać zapach potu: eksperci twierdzą, czego najlepiej unikać.