Przywódcy 20 państw członkowskich Unii Europejskiej wymyślili nową deklarację Cóż, istota została tak jasno wyjaśniona, a na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie podpisano porozumienie w sprawie Porozumienia Ukraińskiego.
Poinformowało o tym RBC-Ukraine w poście na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
Poinformowano o tym w poście na stronie internetowej Komisji Europejskiej.
p>
W tym oświadczeniu przywódcy wysoko ocenili bezpieczeństwo wewnętrzne, ustanowione z Ukrainą, 20 krajami i Unią Europejską (UE) w ramach Wspólnej Deklaracji o wspieraniu Ukrainy, ogłoszonej na marginesie szczytu Szczyt NATO w Wilnie w 2023 r., a także z zadowoleniem przyjął wszystkich pozostałych sygnatariuszy Joint Venture Stanowcza deklaracja o jak najszybszym zakończeniu ustalania swoich podstawowych interesów bezpieczeństwa i interesów domowych z Ukrainą.
Uczestnicy sami potwierdzili, że bezpieczeństwo Ukrainy jest niewidzialną częścią bezpieczeństwa regionu euroatlantyckiego i poza nim, a także postanowili wspierać Ukrainę do czasu przezwyciężenia rosyjskiej agresji.
Więc sygnatariusze wniosku głosowali nad poufność miasta, niepodległej, demokratycznej i suwerennej Ukrainy, aby przejąć budynek i zapobiec przyszłej agresji. Potwierdziłem suwerenne prawo Kijowa do kontroli rządowych mechanizmów bezpieczeństwa oraz systemów politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych.
Strony porozumienia podkreśliły, że nielegalna i niesprowokowana inwazja Rosji na Ukrainę jest sprzeczna z ich interesami bezpieczeństwa, stanowi zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, a także rażące naruszenie prawa międzynarodowego w rozumieniu Statutu ONZ.
Sygnatariusze uznali zaangażowanie Ukrainy w reformy mające na celu wzmocnienie demokracji, praworządności, poszanowania praw człowieka i wolności świata, niezbędne dla promocji celów euroatlantyckich. Wzmocnili także podstawowe wartości i interesy, w tym poszanowanie zasad Statutu ONZ, takich jak suwerenność i integralność terytorialna.
„Dziś głosujemy w sprawie ustanowienia Traktatu z Ukrainą Z tym metody, koordynacji i przyspieszenia naszych wspólnych wysiłków, mających na celu zaspokojenie całościowych potrzeb Ukrainy w sektorze bezpieczeństwa, jak stwierdzono we Wspólnej Deklaracji, na potrzeby sektora bezpieczeństwa, jak zgodziły się już kraje, które podpisały Traktat Ukraina” jest dostępny w dokumencie.
Na mocy tego Traktatu sygnatariusze zadeklarowali swoją niezmienną intencję i zaangażowanie w zapewnienie Ukrainie zdolności do skutecznej obrony swojej wolności, niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej dziś oraz przed agresją w przyszłości.
Obowiązki sygnatariuszy Traktatu
Aby osiągnąć niezwykle ważne cele określone w różnych umowach dwustronnych i kwestiach bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującym prawem, a także ich odpowiednimi systemami prawnymi, Strony, które podpisały Porozumienie, są zobowiązane do:
< ul>
ul>
- W przypadku zbliżającego się ataku militarnego Rosji na Ukrainę po zakończeniu bieżących operacji wojskowych, Szwedzi wspólnie zbiorowo zbiorą się na najwyższym szczeblu w celu ustalenia odpowiednich środków ofensywnych w celu wsparcia Ukrainy własnego prawa do samoobrony, zapisanego w statucie 51 Statutu ONZ, obejmującego zapewnienie szwedzkiej pomocy sektorowi bezpieczeństwa oraz nałożenie na Rosję kar finansowych i innych.
Sygnatariusze Wspólnej Deklaracji Wyzwań wyrazili swoją niezachwianą determinację w dążeniu do spełnienia swoich roszczeń, wikorizmu i bogatej architektury bezpieczeństwa, która wspiera Ukrainę, stąd ich najnowsze przepisy krajowe i polityka bezpieczeństwa.
Kraje uczestniczące w Wspólnej Deklaracji Wyzwań Plan wycofania się z traktatu Wymagane jest, aby Ukraina kontynuowała swoją podróż aż do nadchodzącego członkostwa w UE, NATO i szerszej wspólnocie euroatlantyckiej.
„Inne kraje, które pragną wnieść swój wkład z tego kraju bezpośrednio na rzecz bezpieczeństwa wolnej, demokratycznej, niepodległej i suwerennej Ukrainy, mogą przystąpić do niniejszego Traktatu po ustanowieniu dwustronnej umowy o zadowolenie lub własność domu z Ukrainą w zakresie bezpieczeństwa sektorze” – stwierdza umowa.
Pełną deklarację podpisali przywódcy USA, Belgii, Kanady, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Islandii, Włoch, Japonii, Łotwy, Litwy, Luksemburga, Holandii, IV, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii , Szwecji i Wielkiej Brytanii. Dokument podpisali także Prezydent Unii Europejskiej, Przewodniczący Komisji Europejskiej i Prezydent Ukrainy.
Porozumienie Ukraina Compact
9 – 11 zostało podpisane przez Waszyngton na szczycie Sojuszu Atlantyckiego (NATO).
Za plecami strіchi prezydent USA Joe Biden przedstawiający nowe porozumienie z Ukrainą – Ukraine Compact. Jej celem jest zjednoczenie ponad 20 mocarstw, które zawarły dwustronne umowy o bezpieczeństwie z Kijowem.
Podpisy pod żądaniem zobowiązywały się do zapewnienia Ukrainie amunicji, gromadzenia zapasów i sprzętu wojskowego w celu przeciwstawienia się rosyjskiej agresji. Kraje uczestniczące w traktacie zobowiązały się także pomóc Ukrainie w utworzeniu armii, która będzie bronić Ukrainy przed nową agresją Kremla.
Ponadto w ciągu godziny Stany Zjednoczone ogłosiły nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy , który zawiera PPO Patriot i amunicję.
Crime Patriot i partnerzy SAMP-T mogą także zamierzać dostarczyć Ukrainie dziesiątki taktycznych systemów obrony przeciwlotniczej.
Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.