Szachtar z trudem pokonał Zorię i wykluczył Dynamo z wyścigu o tytuł (wideo)

"Górnicy" przegapił pierwsze miejsce, ale odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Szachtarpokonał Zoryęw finałowym meczu 25. runda ukraińskiej Premier League (UPL). Spotkanie na Lwowskiej Arenie zakończyło się zwycięstwem donieckiego klubu z wynikiem 2:1.

Pierwsza połowa meczu minęła bez bramek. Na początku drugiej połowy meczu drużyna Ługańska niespodziewanie wyszła na prowadzenie – w 50. minucie celnym strzałem zdobył Denis Antyukh.

Jednak drużynie Marino Pusica udało się odwrócić losy konfrontacji i zdecydowanie zwyciężyć. W 72. minucie wynik wyrównał Eguinaldo, a w 87. minucie decydującego gola zdobył Daniil Sican.

Zaria zakończyła mecz w osłabieniu – w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkarz Ługańska Aleksander Saputin otrzymał prostą czerwoną kartkę, który wybiegł poza pole karne i powalił Sikan w ataku.