Liga Europy: Krótko-ręczna Roma pokonała Milan i dotarła do półfinału, Bayer wyeliminował West Ham (wideo)

Pierwsza para półfinalistów drugiego najbardziej prestiżowego europejskiego turnieju ma zostało ustalone.

W rewanżowych meczach 1/4 finału Ligi Europy Roma pokonała Milan mocny> u siebie ( 2:1), a Bayer na wyjeździe. zremisował z West Ham (1:1).

Rzymianie objęli prowadzenie w 12. minucie – Gianluca Mancini wyróżnił się. W 22. minucie prowadzenie Wolves zostało podwojone przez Paulo Dybalę.

W 31. minucie zespół Daniele De Rossiego pozostawał w mniejszości – prostą czerwoną kartkę zdobył turecki obrońca Zeki Celik.

Rossoneri wykorzystali przewagę liczebną dopiero pod koniec spotkania, kiedy w 85. minucie Matteo Gabbia zdobył bramkę.

W pierwszym meczu , Roma na wyjeździe pokonała Milan wynikiem 1:0, dzięki czemu Rzymianie w dwumeczu byli silniejsi (3:1) i awansowali do półfinału.

Recenzja meczu „Roma ” – „Mediolan”

Recenzja meczu „Roma” – „Mediolan”

Przeciwnik Romy w półfinale został wyłoniony w konfrontacji pomiędzy Bayerem Leverkusen a West Hamem. W pierwszym meczu „farmaceuci” u siebie pokonali „Młoty” wynikiem 2:0.

W rewanżu Michael Antonio pozwolił londyńczykom otworzyć konto. Zespół Xabiego Alonso podniósł się jednak na koniec spotkania – Jeremy Frimpong zdobył bramkę w 89. minucie. Tym samym 3:1 w dwumeczowym pojedynku – Bayer zmierzy się z Romą o bilet do finału Ligi Europy.

W drugiej parze półfinałowej Atalanta i zwycięzca pary Benfica zmierzą się walka – „Marsylia”.