Parlament rozważa możliwość wprowadzenia ograniczeń w przypadku niektórych „nietypowych” rodzajów przekazów pieniężnych między osobami fizycznymi.
11 0

Foto – novyny.live
O o tym, jakie zakazy zawiera odpowiedni projekt ustawy o kontroli transakcji obywateli, pisze „NBN”, odnosząc się do wyjaśnień szefa Komisji Rady Najwyższej w sprawie polityki finansowej, podatkowej i celnej Daniila Getmantseva, opublikowanej przez Ukrinform.
Według Getmantseva ograniczenia nie dotkną 99 proc. standardowych transakcji „bezgotówkowych”, a jedynie dotkną tzw. zwane „nienormalnymi” transakcjami rzekomo przeprowadzanymi przez:
- handlarzy substancjami odurzającymi/wyrobami zawierającymi alkohol i tytoniem nieoznakowanymi przez państwo (bez podatku akcyzowego);
- przedstawiciele nielegalnego hazardu.
Według szefa komisji podatkowej, który podał przykład, nietypowa operacja polega na tym, że emeryt otrzymuje na własną kartę środki od „100 nieznajomych” , czyli w żargonie kryminalnym pełni funkcje „droppera” „(osoba oddaje swoją kartę „do wynajęcia” i za skromny procent gromadzi na niej dochody, a następnie przekazuje te środki przestępcy).
Wcześniej pisaliśmy o tym, co zapowiedziano w Radzie przeprowadzającej kontrole podatkowe nadmiernie „aktywnych” kanałów Telegramu.































