Rosja rekrutuje w Syrii najemników do wojny na Ukrainie – GUR

Szkolenie odbywa się na terytorium Syrii w pobliżu miasta Aleppo. Już na terytorium kraju agresora najemnicy otrzymują rosyjskie paszporty.

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy informuje, że Rosja prowadzi w Syrii rekrutację najemników do udziału w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie.

Szkolenie odbywa się na terytorium Syrii w pobliżu miasta Aleppo i lotniska w Kuweirze

Pierwsza partia – około 1000 najemników – przechodzi szkolenie z naciskiem na działania bojowe na obszarach miejskich.

Po ukończeniu szkolenia wojskowego syryjscy najemnicy zostaną dostarczeni do bazy lotniczej Khmeimim, a stamtąd na terytorium Federacji Rosyjskiej. Po przybyciu dostają rosyjskie paszporty i następnie mobilizowani do armii okupacyjnej.

Film przedstawia Syryjczyków posiadających rosyjskie paszporty wydane w ciągu 5 dni.

Rekrutując męską populację w Syrii, gdzie panują zniszczenia i bieda, w tym z powodu udziału Rosji w wojnie na terytorium Republiki Arabskiej, Moskwa to realizuje za pośrednictwem biur podróży . Syryjczykom najpierw obiecuje się pracę w charakterze ochroniarzy w rafineriach ropy naftowej w Jakucji, a następnie przyciąga ich „wyżej płatna praca” w Buriacji. W mieście Ułan-Ude certyfikowani najemnicy zostaną zmobilizowani do 5. Oddzielnej Brygady Pancernej Gwardii z Rosji (jednostka wojskowa 46108) i dalej będą uczestniczyć w działaniach wojennych na Ukrainie” – głosi komunikat.

GUR zauważa, że ​​rekrutacja Syryjczyków do wojny wskazuje na pogorszenie stanu moralnego i psychicznego rosyjskich sił okupacyjnych w związku z ogromnymi stratami i koniecznością ich uzupełniania na wypadek dalszych ataków mięsnych.< /p>