Każda rosyjska rakieta zawiera dziesiątki komponentów stworzonych przez firmy z wiodących krajów – Zełenskiego.

Zauważa, że ​​kompleks wojskowo-przemysłowy¦

Produkcja ich kompleks wojskowo-przemysłowy opiera się na powiązaniach cieni z wiodącymi krajami pokojowymi. Każda rosyjska rakieta zawiera dziesiątki komponentów stworzonych przez firmy z innych krajów.

O tym oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na konferencji prasowej po negocjacjach z prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Violą Amgerd, podaje Ukrinform.

>

„Ukraina liczy na wsparcie Szwajcarii w globalnych wysiłkach na rzecz blokowania wszelkich schematów obchodzenia sankcji. Widzimy, że rosyjskie rakiety terroryzują nasze miasta, inna broń, której używają, praca ich kompleksu wojskowo-przemysłowego opiera się na ukrytych powiązaniach z wiodącymi krajami świata. Każdy rosyjski pocisk zawiera dziesiątki komponentów stworzonych przez firmy z innych krajów, w tym z Europy” – powiedział Zełenski.

Zełenski dodaje, że bez cieniowego wsparcia czołowych krajów terror Rosji nie osiągnąłby tak dużej skali w stosunku do Ukrainy, gdyż bez niezbędnych komponentów produkcja rosyjskich rakiet stałaby się trudniejsza. Zdaniem prezydenta ogromne znaczenie ma ścisła kontrola dostaw równoległych do Federacji Rosyjskiej.