Rozstanie zawsze jest trudnym i pełnym emocji procesem. Informację tę podała agencja prasowa URA-Inform.
Ale czasami nawet po ostatniej rozmowie pozostaje poczucie niekompletności. Zauważasz dziwną aktywność w mediach społecznościowych, otrzymujesz przypadkowe wiadomości lub słyszysz o sobie od wspólnych znajomych. Być może nie są to tylko zbiegi okoliczności. Astrologowie, psychologowie i eksperci od związków są zgodni: jeśli zauważasz pewne sygnały, może to być znak, że Twój były nadal nie może się z Tobą pogodzić i chce wrócić.
Oto cztery najważniejsze oznaki, na które należy zwrócić uwagę.
1. On lub ona utrzymuje stały kontakt – nawet bez powodu
Jeśli Twój były regularnie pisze do Ciebie, dzwoni lub szuka powodów, żeby się z Tobą skontaktować (nawet pod pretekstem „cześć, właśnie sobie przypomniałem”), to jest to pierwszy sygnał alarmowy. Zwłaszcza, jeżeli inicjatywa pochodzi wyłącznie od niego/niej, a nie od ciebie. Wiadomości te mogą wydawać się nieszkodliwe, jednak często kryje się za nimi chęć sprawdzenia swojej reakcji i ponownego nawiązania więzi emocjonalnej.
Co to może oznaczać:
Twój były tęskni za Tobą, czuje z Tobą więź emocjonalną i szuka sposobu, by znów zwrócić na siebie Twoją uwagę.
2. Obserwuje Cię w mediach społecznościowych i aktywnie odpowiada
Polubienia starych zdjęć, komentarze do historii, „losowe” wyświetlenia — wszystko to może wskazywać, że dana osoba nie jest obojętna. Zwłaszcza jeśli wcześniej nie był szczególnie aktywnym użytkownikiem. Jeśli Twój były partner zaczyna częściej pojawiać się w sieci, może to być sposób na przypomnienie Ci o nim lub o niej.
Co to może oznaczać:
Nudzi się, ale nie odważa się pisać wprost – próbuje biernie zwrócić na siebie uwagę.
3. Wspólni znajomi przekazują sobie „nowości” od niego/niej
Jeżeli nagle wspólni znajomi zaczną w rozmowach wspominać Twojego byłego, opowiadać jak żyje, co robi, jakie ma plany, najprawdopodobniej nie jest to przypadek. Bardzo często ludzie stosują tę metodę, aby „subtelnie” przypomnieć Ci o sobie lub dowiedzieć się, jak zareagujesz na pewne informacje.
Co to może oznaczać:
Były partner celowo pozostawia „ślady”, licząc na twoją reakcję i ewentualnie kontakt z tobą.
4. Wspomina przeszłość i wspólne wspomnienia
Jeśli w rozmowach Twój były partner regularnie wraca do wspomnień – „pamiętasz jak…”, „fajnie wtedy było” – to najprawdopodobniej nie jest to tylko nostalgia. Wspominanie ważnych momentów jest próbą rozbudzenia starych uczuć i przypomnienia sobie bliskości, jaka was łączyła.
Co to może oznaczać:
Mamy nadzieję, że Ty również tęsknisz za tamtymi czasami i chciałbyś, żeby wszystko wróciło.
Co zrobić, jeśli zauważysz takie objawy?
Jeśli nie masz nic przeciwko odbudowie związku, warto porozmawiać szczerze i otwarcie. Jeśli jednak emocjonalnie uwolniłeś się już od przeszłości, nie powinieneś ulegać manipulacjom ani złudzeniu, że „wszystko będzie inaczej”.
Najważniejsze jest, aby słuchać siebie. Dawne związki mogą stać się nowym początkiem, ale tylko wtedy, gdy obie strony są gotowe na zmianę i pójście naprzód, a nie powrót do starych wzorców.
Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy o tym, dlaczego mężczyźni zdradzają? Psychologowie o najczęstszych przyczynach niewierności.