Деяким довелося для цього звертатися до суду.
ЄС і Канада зняли санкції з низки росіян / фото REUTERS
Десятки російських мільярдерів домоглися зняття санкцій. Позбутися обмежень вдалося тим, хто розірвав усі зв’язки з Росією, змінив місце проживання, і довів, що не веде бізнес у РФ.
Видання RTVI пише, що мільярдер Дмитро Пумпянський оскаржував санкції разом із дружиною Галиною та сином Олександром. Автогонщик Микита Мазепін зміг довести, що не пов’язаний із бізнесом батька, який володіє “Уралхімом”. Йдеться про Дмитра Мазепіна.
Хто ще зможе зняти санкції через суд:
Відео дня
Крім того, успіху досягли і деякі родичі російських бізнесменів:
Крім того, 2023 року з “чорного списку” вилучили колишнього главу “Яндекса” Аркадія Воложа, який з 2014 року живе в Ізраїлі і зробив публічну антивоєнну заяву.
Також скасовано обмеження щодо власника групи ЕСН і медіахолдингу РБК Григорія Березкіна, колишнього співвласника “Нортгазу” Фархада Ахмедова і сестри мільярдера Алішера Усманова – Саодат Нарзієвої. Водночас Усманов і ще одна його сестра, Гульбахор Ісмаїлова, перебувають під санкціями.
Зазначається, що Канада теж зняла санкції з деяких росіян. Так, обмеження вдалося зняти колишньому першому заступнику голови “Сбербанку” Льву Хасісу, який пішов із банку перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну, а за кілька місяців покинув Росію. Також пощастило трьом колишнім топ-менеджерам “Сбербанку” – Наталії Алимовій, Олександрі Бурико і Сергію Мальцеву.
Дохід російських олігархів під час війни
Російські олігархи отримали мільярди доларів дивідендів на тлі послаблення економічної невизначеності через війну. Щонайменше десяток бізнесменів отримали понад 11,3 мільярда доларів за 2023 рік і в першому кварталі цього року. Багато з них мають тісні зв’язки з президентом Володимиром Путіним, а деякі навіть потрапили під санкції,
Ключовий акціонер і колишній президент нафтового гіганта ПАТ “Лукойл” Вагіт Алекперов очолив список. Він отримав близько 186 мільярдів рублів (близько 2,11 мільярда доларів) дивідендів.
Крім того, російські олігархи продовжують заробляти в Європі попри обмеження. Санкційне законодавство має лазівку, що дозволяє фінансувати військову машину Російської Федерації.