Lek na receptę „Ozempic” opracowany do leczenia cukrzycy typu 2.
Stosowanie leku „Ozempic” przez osoby, które nie chorują na cukrzycę, jest bardzo kontrowersyjne, ponieważ lek ten został opracowany wyłącznie w celu korygowania poziomu glukozy u osób chorych na cukrzycę , w tym typu 2.
Poinformował o tym na antenie dietetyk, lekarz medycyny sportowej, założyciel „Centrum Dietetycznego Zdrowego Odżywiania” Aleksandr Kuszcz,
„On (lek” „Ozempic” – red.) „nie jest przeznaczony do przypadków, w których osoba może po prostu ograniczyć kalorie, ćwiczyć i osiągnąć pożądaną wagę. Ten lek wcale nie służy do szybkiej utraty wagi” – odpowiedział lekarz.
Wyjaśnił, że przede wszystkim lek „Ozempic” został opracowany do leczenia cukrzycy typu 2. A stosowanie tego leku przez osoby, które mają po prostu nadwagę, ale nie chorują na cukrzycę, jest, delikatnie mówiąc, bardzo kontrowersyjne.
“Ten lek został opracowany wyłącznie w celu leczenia i korygowania poziom glukozy w takich warunkach jak stan przedcukrzycowy, cukrzyca typu 2… A jego wpływ na utratę wagi zależy tak naprawdę od technik marketingowych, reklam telewizyjnych i gwiazd filmowych, ale wiemy, że wciąż nie ma magicznej pigułki”, wyjaśnił dietetyk.< /p>
Przypomnijmy, że „Ozempic” to lek na receptę w formie zastrzyku, który zyskał popularność w 2023 roku dzięki TikTokowi i gwiazdom Hollywood. Zdaniem lekarza i dietetyka Olesi Dobryanskiej „Ozempik” nie jest środkiem odchudzającym. Oddziałuje na ośrodek głodu i sytości. To jest pierwsza rzecz. Po drugie, spowalnia pracę przewodu pokarmowego. Oznacza to, że imituje naturalne hormony inkretynowe.