MON zwróciło się do komisji sejmowej odpowiedzialnej za kwestie bezpieczeństwa narodowego, obronności i wywiadu, prosząc o przesunięcie terminu do 18 marca br. w celu optymalizacji projektu ustawy dotyczącej demobilizacji w czasie stanu wojennego.
11 0
Jak donosi NBN z linkiem do materiału Interfax-Ukraine, padło oświadczenie pierwszego zastępcy szefa Ministerstwa Obrony Iwana Gawrilyuka – określony dokument jest już gotowy, ale za kilka miesięcy są potrzebne do opracowania algorytmów/mechanizmów do jego implementacji.
Na podstawie Według Gavrilyuka opisane powyżej mechanizmy tej ustawy powinny przewidywać wymianę dużej liczby zdemobilizowanych osób.
W szczególności opracowywane są nowe formy i metody działań bojowych, które będą wymagały „ kolejne 3 miesiące.” Osobno, podkreślił urzędnik, w celu przedstawienia projektu ustawy należy stworzyć warunki, które nie doprowadzą do „zniknięcia państwa ukraińskiego”.
Jednocześnie premier Denis Szmygal dodał — kształtowanie/rewizja polityki bezpieczeństwa w warunkach stanu wojennego pozostaje w gestii Ministerstwa Obrony Narodowej i Generała
Wcześniej pisaliśmy o fakcie, że SBI ujawniło, ilu wojskowym udało się dobrowolnie powrócić z AWOLu.