Kiedy jelita przestają prawidłowo pracować, organizm zaczyna sygnalizować problemy, które często pozostają niezauważone.
URA-Inform informuje o tym, powołując się na Newsyou.info.
>
Zdrowe jelita zapewniają równowagę mikroorganizmów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli pożyteczne bakterie ustąpią miejsca patogennym, może to prowadzić do stanów zapalnych, problemów z wchłanianiem składników odżywczych i w rezultacie do zaburzeń w całym organizmie.
Lekarze podkreślają kilka ważnych oznak, na które warto zwrócić uwagę uwagę na.< /p>
1. Niewyjaśniona utrata wagi
Nagła utrata masy ciała może wynikać z faktu, że jelita nie wchłaniają już wystarczających ilości składników odżywczych. Może to nastąpić z powodu zwiększonej przepuszczalności jego ścian lub nietolerancji niektórych pokarmów. Ta sytuacja wymaga natychmiastowego zbadania.
2. Niestabilność emocjonalna
Jelita odgrywają kluczową rolę w produkcji serotoniny, która wpływa na zdrowie psychiczne. Zaburzeniu równowagi mikroflory, procesom zapalnym i brakowi składników odżywczych często towarzyszy depresja i stany lękowe.
3. Problemy ze snem
Bezsenność może być konsekwencją braku serotoniny, co jest bezpośrednio związane z pogorszeniem stanu jelit.
4. Ochota na słodycze
Rozwój mikroorganizmów grzybowych i drożdży zwiększa chęć jedzenia słodyczy, ponieważ cukier jest dla nich wylęgarnią. Może objawiać się także nadmiernym apetytem na widok słodyczy.
Jeśli zaobserwujesz jeden lub więcej z tych objawów, warto zwrócić uwagę na zdrowie swoich jelit i skonsultować się z lekarzem.
Więcej Przyda się nauczenie, jak zrozumieć, że z tarczycą nie wszystko jest w porządku: wymieniane są mało znane sygnały ostrzegawcze.