На валютний курс може вплинути низка різних факторів – від перебігу війни до обсягу золотовалютних резервів.
Курс долара до гривні протягом 2025 року буде коливатися з періодами зростання та зниження, проте поступово гривня може послабитися до рівня у 46-47 грн/дол.
Такий прогноз озвучив начальник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
Експерт зауважив, що зараз можна лише окреслити основні фактори, які можуть позначитися на курсових показниках.
Відео дня
“Це і перебіг війни, і загальна економічна ситуація – від розвитку стратегічних галузей до рівня добробуту громадян (особливої уваги заслуговує рівень інфляції), обсяг міжнародної фіндопомоги, обсяг міжнародних резервів тощо”, – зазначив банкір.
Водночас Лєсовий нагадав, що середньозважений курс у бюджеті на 2025 рік закладено на рівні 45 грн/дол.
“Тобто, за аналогією 2024 року, це означає, що курсові показники будуть мінливими з етапами зростання та зниження, однак в кінці 2025 року вони можуть коливатися в діапазоні 46-47 грн”, – вважає він.
За словами експерта, протягом 2024 року на ринку відбувалася м’яка девальвація з поступовим зростанням валютних курсів. При цьому можна виокремити пікові періоди, коли найбільше зростав долар: березень-квітень та травень.
“За ці три весняні місяці офіційний курс долара зробив ривок аж на 6% – курс зріс з 38,04 грн (на 1 березня) до 40,45 грн (станом на 1 червня)”, – сказав Лєсовий.
Курс валют в Україні – головні новини
Нацбанк України встановив на 30 грудня офіційний курс долара до гривні на рівні 41,94 грн/дол., тобто гривня послабилася на 10 копійок, порівняно з попереднім показником.
Згідно з даними на сайті НБУ, офіційний курс євро на понеділок встановлений на рівні 43,75 гривні за один євро, тобто гривня знизилася одразу на 24 копійки.