Współczesna medycyna może skutecznie wyleczyć tę chorobę, ale może to zająć dużo czasu.
Poinformował o tym URA-Inform, powołując się na Lviv.media.
We Lwowie hospitalizowane są osoby zakażone rzadkim wirusem ‚ półpasiec, znany jako półpasiec. Wcześniej nie notowano takiej liczby chorych na tę chorobę.
Według ordynatora IV oddziału diagnostycznego szpitala zakaźnego Tamili Aleksanyan na oddziale leczy się obecnie pięciu pacjentów, u których zdiagnozowano opryszczkę półpasiec.
Wśród hospitalizowanych — mężczyźni w wieku 34, 65 i 70 lat oraz dwie kobiety — jedna ma 70 lat, druga ponad 60. Jedna z kobiet przebywa w szpitalu od dwóch tygodni. Leczenie porostów trwa średnio od dwóch do trzech tygodni. wszyscy pacjenci szpitala rozpoczęli na czas terapię przeciwwirusową.
Wirus może powodować powikłania
Opryszczka objawia się wysypką pęcherzykową, najczęściej na klatce piersiowej, zawsze po jednej stronie, rzadziej – na głowie, rękach i nogach. Wysypka pojawia się wzdłuż przebiegu nerwu: w miarę jak nerw przechodzi przez skórę, pojawia się wysypka. Chorobie towarzyszą poważne objawy, silny ból, który może trwać długo, a także poważne powikłania, takie jak zapalenie opon mózgowych lub zapalenie mózgu. Na początku dotknięte miejsce boli i swędzi, potem strupy wysychają, odpadają, rany mogą sączyć się, a potem temu wszystkiemu towarzyszy znaczny ból” – zauważył Aleksanian.
Kierownik oddziału chorób zakaźnych poinformował również, że chorobę tę wywołuje wirus opryszczki, który pozostaje w organizmie człowieka po przebytej w dzieciństwie ospie wietrznej. Występuje głównie u osób z osłabioną odpornością, przemęczonych lub w przypadku rozwoju procesów onkologicznych, które nie są jeszcze widoczne. Współczesna medycyna potrafi skutecznie wyleczyć tę chorobę, ale może to potrwać długo.
A w Kijowie zobaczyli nowy znak na Ojczyźnie: dowiedzieli się, co stało się z flagą Ukrainy (wideo).< /p>
Źródło informacji