Зазначається, що дефіцит державного бюджету залишиться високим.
У 2025 році Україні буде потрібно приблизно 38 мільярдів доларів зовнішнього фінансування. У поточному році ця сума була на рівні 41 мільярда доларів.
“Невизначеність щодо зовнішнього фінансування в короткостроковій перспективі знизилася, оскільки G7, імовірно, надасть близько 50 млрд доларів у вигляді кредитів, забезпечених доходами від заморожених російських суверенних активів”, – ідеться в повідомленні міжнародного агентства Fitch Ratings.
Згідно з прогнозом, дефіцит держбюджету залишиться високим – на рівні 19,1% і 19,2% у 2024 і 2025 роках, попри підвищення податків, через високі видатки на оборону та очікуване скорочення іноземних грантів.
Відео дня
“Значна фіскальна консолідація буде обмежена продовженням війни, а також витратами, пов’язаними з реконструкцією, у разі тривалого припинення вогню, що, ймовірно, збереже високу залежність від зовнішнього фінансування”, – зазначили аналітики.
При цьому експерти нагадали, що НБУ зберіг ключову ставку на рівні 13% через інфляцію.
“Покращена гнучкість обмінного курсу внаслідок переходу в жовтні 2023 року до режиму керованого плаваючого обмінного курсу та зниження невизначеності щодо короткострокового офіційного фінансування надали НБУ змогу пом’якшити валютні обмеження”, – вказано в повідомленні.
Держбюджет 2025 – головні новини
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що всі соціальні виплати у 2025 році будуть профінансовані. При цьому підвищувати мінімальну зарплату немає можливостей.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2025 рік. Зазначається, що пріоритетом залишається захист України. Зокрема, на фінансування Сил безпеки і оборони, закупівлю та виробництво зброї, дронів і техніки передбачили 2,23 трильйона гривень.