Liga Narodów: Francja z mniejszością utrzymała zwycięstwo nad Belgią, Włochy pokonały Izrael (wideo)

14 października odbędą się mecze IV rundy Grupy 2 Dywizji A Ligi Narodów odbyły się

W meczach IV rundy grupowej Ligi Narodów sezonu 2024/25 w Quartet A2. , drużyna Francji pokonała >Belgię (1:2), a Włochy pokonały Izrael u siebie (4:1).

Randal Kolo Muani przyniósł zwycięstwo Francuzom, którzy zdobyli podwójną bramkę. Najpierw napastnik PSG wykorzystał rzut karny w 35. minucie, a następnie w 62. minucie zdobył bramkę z gry otwartej.

Loi Openda strzelił jedynego gola dla Belgii w 45. + 3. minucie. Przypomnijmy, że w 23. minucie Youri Tielemans nie wykorzystał rzutu karnego dla Belgów.

W 76. minucie Francja pozostała w mniejszości po wyrzuceniu z boiska Auréliena Tchouameni, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Belgowie wykorzystali jednak przewagę liczebną i nie potrafili uniknąć porażki.

Recenzja meczu Belgia – Francja

W równoległym meczu tego kwartetu Włosi czterokrotnie trafili do bramki Izraelczyków. W 41. minucie Mateo Retegui otworzył wynik rzutem karnym.

Po przerwie dublet strzelił Giovanni Di Lorenzo, a kolejnego gola dla Squadra Azzurra zdobył Davide Frattesi. Goście odpowiedzieli jedynie bramką Mohammeda Abu Fani.