Pełnowymiarowy crossover DS7 Crossback stał się symbolem nowego etapu rozwoju francuskiej marki premium. Dziennikarze motoryzacyjni otrzymali zaktualizowaną wersję zelektryfikowanego crossovera. O tych, które zmieniły się wraz z zmianą stylizacji i o możliwościach elektrycznych samochodu benzynowego – w świetle RBC-Ukraina.
Mniej nazw, więcej opcji
Crossover DS 7 Crossback zadebiutował w 2017 roku, stając się tym samym flagowym modelem francuskiej marki premium, która w 2014 roku została wyłączona z spółki-matki Citroen. Samochód zostanie zaktualizowany w 2022 roku. Marketerzy przyjęli radykalne podejście do zmiany stylizacji – ostatecznie skrócili nazwę, usuwając przedrostek Crossback. Teraz samochód nazywa się prosto i zwięźle – DS 7.
Zmiany wizualne głowy – połączenia. Tym samym przód otrzymał większe i bardziej wydatne osłony chłodnicy zgodnie z pozostałymi nowościami DS – kompaktowym hatchbackiem DS 4 i biznesowym sedanem DS 9, który w 2020 roku przejął rolę modelu flagowego.
Wraz z aktualizacjami ogólne wymiary samochodu nie uległy zmianie. Na poszerzenie przedniego i tylnego zderzaka o nowy kształt zyskaliśmy 33 mm – obecnie łącznie wynosi 4593 mm. W tym przypadku przez wytartą maskę i szerokie błotniki aż do wymiarów trzeba się napracować. Cóż, jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz przyspieszyć dzięki czujnikom parkowania i wszechstronnym kamerom monitorującym.
Ponadto reflektory zaktualizowanego DS 7 stały się grubsze, utraciły nowe „wypełnienie” matrycy LED i skuteczność obracających się kryształków – co może z nawiązką zrekompensować nowa „zasłona” LED światła do jazdy dziennej. Adaptacyjne reflektory matrycowe działają jeszcze „delikatniej”, a jednocześnie skutecznie – droga jest maksymalnie oświetlona przez całą godzinę, gdy panuje duży ruch, dzięki czemu każdy pojazd nie „miga” światłami drogowymi. Reflektory matrycowe DS Pixel LED Vision składają się z 84 diod LED i mają zasięg 380 metrów.
Z tyłu francuskiego crossovera znajdują się nowe tylne drzwi z wbudowanymi w nie wytrzymałymi światłami LED. Pomiędzy nimi znajdują się DS Automobiles – wcześniej na tym Mіstsі roztashovuvavsya napis Crossback. Jednocześnie zaktualizowano konstrukcję kół.
Hybrydową modyfikację typu plug-in E-Tense można zobaczyć w samochodzie, w tym w DVZ, poprzez właz ładowania, który znajduje się po prawej burcie, symetrycznie z korkiem wlewu zbiornika paliwa.
Po jasnej stronie
Projektanci Internet próbował uzyskać światło cyfrowe z analogowego O technologii świadczy para monitorów, a o tradycji świadczy prostoliniowy chronograf, który „nakręca się” po uruchomieniu silnika. Poniżej znajduje się przycisk uruchamiający samochód. Samochód testowy z topowej wersji Opery. Samochód obity jest skórą nappa o grubości 4 mm, która pokrywa boczki drzwi na panelu przednim.
Zagalom, w salonie – bez zasadniczych zmian. Nowy system multimedialny DS Iris System chce zapewnić nowoczesny interfejs i sterowanie głosowe, ale także oszczędza dodatkowy 12-calowy wyświetlacz. Możesz teraz podłączyć swój smartfon za pomocą protokołu Mirror Screen przez Wi-Fi. Świetnie, że maszyna co godzinę, bez zwłoki przez krótką godzinę, przypomina historię swojego ojca, tłumacząc interfejs systemu multimedialnego z angielskiego na francuski.
Francuzi nie byliby Francuzami, gdyby koncern, zgodnie z klasycznymi wzorami, nie eksperymentował z rozwojem różnych organów zarządzających. Tak więc klucze do magazynu znalazły miejsce w tunelu transmisyjnym, co umożliwiło cieńsze drzwi. Oczywiście przy korzystaniu z dźwigni zmiany biegów znalazło się miejsce na smartfona – większość kolegów z klasy musi go odłożyć do uchwytu na kubek, bo nie chcemy, aby gadżet ładował się poprzez ładowanie bezprzewodowe.
Krzesła można szybko nosić miękko, choć na odległym etapie smród okazał się całkiem wygodny – nawet po masażu, który aktywuje się za pomocą systemu informacyjno-rozrywkowego lub przyciskiem na podstawie krzesła. Tylny rząd profili przeznaczony jest dla dwóch osób dorosłych, choć oczywiście auto jest piąte na paszport.
To ciekawe, że inżynierom udało się zaoszczędzić przyzwoitą objętość bagażnika na potrzeby wersja hybrydowa ii wynosi 555 litrów. Rozmiar, szerokość, wysokość i głębokość bagażnika są takie same jak w wersjach nieelektrycznych. Pod fałszywym kołem tak jak poprzednio znajduje się mała wnęka, jedynie koło zapasowe nie znalazło już miejsca.
Strona techniczna crossovera
Elektrownia oparta jest na silniku 1.6 PureTech silnik benzynowy rozwijający 200 k.s. ta 300 Nm. Przekazuje moc na przód za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów EAT8. Przypisano go do silnika elektrycznego o mocy 108 koni mechanicznych, ale w aucie było ich więcej niż jeden. Nowy napęd francuskiego crossovera zapewni kolejny silnik elektryczny – 112 KM, który zamontowany jest na tylnej osi. Łączne napięcie układu hybrydowego wynosi do 300 KM.
Tsikavo, hybrydowy crossover typu plug-in ma mniejszy zbiornik paliwa, Niższy od wersji benzynowych, ma pojemność 43 litrów. Ale nie zapominaj, że akumulator trakcyjny, podobnie jak ten w porównaniu do wersji sprzed zmiany, stał się większy o 1 kW*rok i obecnie ma pojemność 14,2 kW*rok. Wersja hybrydowa jest istotna dla samochodów bez napędu elektrycznego o około 300 kg.
yak їe „French” Brid Crossover – jest to rezerwa przyczepności dostępna z bardzo zacząć. Sama zelektryfikowana elektrownia pozwala na regulację momentu obrotowego w szerokim zakresie obrotów.
Już od pierwszych kilometrów staje się jasne, że logika systemu hybrydowego ma na celu oszczędzanie i maksymalizację trakcji elektrycznej. Jeżeli akumulator litowo-jonowy wymaga lekkiego podładowania to auto jeździmy w nowym.
Jeśli akumulator jest całkowicie rozładowany, silnik pracuje zarówno na crossoverze, jak i na ładowaniu akumulatora. Tylko przy tego typu zagrożeniu kolbą nie ma możliwości sprawdzenia samochodu, a zużycie benzyny znacznie wzrośnie. Varto rozumie, że bez elektryki samochód bez problemu osiąga 10-13 l/100 km, co wynika z prędkości i ruchu ulicznego.
Jeśli akumulator trakcyjny jest naładowany, samochód można bez problemu załadować do 4-6 litrów. Fajnie, że tutaj samochód ma mniejszą żywotność baterii i zużywa więcej energii. Na autostradzie DVZ zdarza się częściej i akumulator montuje się w najwyższym punkcie, czyli 150-200 km, w środkowym. Dlatego zawsze pamiętaj, że jeśli chcesz uniknąć rekordowych strat, lepiej ładować akumulator tak często, jak to możliwe.
W międzyczasie DS 7 E-Tense możesz ładować albo ze zwykłego domowego gniazdka, albo z publicznej stacji ładowania spełniającej europejski standard Typ 2. Zamontuję samochód z mocą 7,4 kW rocznie. Aktualne dane eksploatacyjne pokazują, że ładowanie na stacjach publicznych zajmuje od 2,5 do 3,5 roku. Aby naładować częściowo, możesz użyć urządzenia, dla którego dostępny jest tryb elektryczny. Z kolei energię elektryczną można oszczędzać dzięki funkcji E-Save.
Również trasy wytyczone na drogach z dziurami wykazały, że DS 7 jest wyposażony w zawieszenie DS Active Scan Suspension, które analizuje nawierzchnię drogi przed samochodem i automatycznie dostosowuje i minimalizuje zmęczenie spowodowane niedogodnościami. Wiadomo jednak, że crossover jest ważny, a do tego ma dość wysoko położony środek ciężkości – co zawsze wymaga ostrożności przy manewrowaniu z dużą prędkością.
Cena jedzenia
Na rynku ukraińskim ceny hybrydy plug-in DS 7 E-Tense zaczynają się od 2 473 040 UAH za samochód z wyposażeniem Rivoli. Najwyższa wersja Opery, która posiada samochód testowy, jest droga i kosztuje 2 761 510 UAH. Wśród tych funkcji znajduje się panoramiczny widok, masaż i wentylacja siedziska, komora do nocnej kąpieli.
Zalety i wady DS 7 E-Tense
Główne zalety hybrydowego crossovera typu plug-in:
- Moc instalacja pozwalająca spalać benzynę i prąd
- Informacyjny wyświetlacz przezierny
- Szeroki zakres regulacji foteli
- Zaawansowana dynamika mocy
- Dostępność napędu na wszystkie koła
Zanim DS 7 E-Tense będzie krótki:
- Całkowite ładowanie akumulatora
- Przebiegły algorytm obsługi menu „mikroklimat”
- Duże straty paliwa przy rozładowanym akumulatorze
- Słabe rozpoznawanie samochodu
- Silnik Diesla dostępność w linii „hybrydowej”