Najważniejsze na rynku kryptowalut.
Programista sieci L2 Bitlayer zamknął rundę finansowania za 9 dolarów milion< /h3>
Bitlayer Labs, twórca sieci L2 opartej na Bitcoinie – Bitlayer – zebrał 9 milionów dolarów w dodatkowej rundzie finansowania prowadzonej przez firmę venture capital Polychain Capital z udziałem Franklin Templeton, SCB Limited, Selini Capital, Grupa G-20 i inne.
Wiadomo, że po otrzymaniu kapitału wycena startupu wynosi 300 mln dolarów.
CEO Bitlayer Charlie Hu powiedział, że zbieranie środków na rundę rozpoczęło się w sierpniu 2024 r. i zakończyło w październiku. Dodał, że struktura rundy miała formę umowy BEZPIECZNEJ z symbolicznymi warrantami.
Ponadto w raporcie wskazano, że pozyskanie nowego kapitału następuje w momencie, gdy Bitlayer przygotowuje się do uruchomienia drugiej wersji (V2) swojej sieci, która będzie wykorzystywać technologię OpVM.
Według DeFiLlama wartość aktywów zablokowany jest (TVL Bitlayera wynosi około 369 milionów dolarów.
Charlie Hu dodał, że premiera drugiej wersji Bitlayer planowana jest na czwarty kwartał 2024 roku. Według niego zespół nie jest jeszcze pewien, czy uruchomi własny token, ale nalegał, aby śledzić wiadomości.
Giełda kryptowalut Coinbase dodała obsługę adresów Taproot Bitcoin
Giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że jej użytkownicy mogą teraz wysyłać Bitcoiny do Taproot. Ta aktualizacja została wdrożona w sieci w 2021 r.
Aktualizacja Taproot jest uważana za największą od czasu miękkiego widelca SegWit. Został wdrożony w 2021 roku i ma w szczególności zwiększyć skalowalność i bezpieczeństwo blockchainu.
Protokół ten wykorzystuje koncepcję podpisów Schnorra, które kompresują złożone transakcje do mniejszych pakietów danych. Adresy taproot są w formacie bc1p, oryginalne to bc1q.
Aktualizacja Taproot zmniejszyła ilość informacji przechowywanych w blockchainie. Protokół umożliwia także przeprowadzanie skomplikowanych transakcji, np. wymagających podpisu kilku uczestników, jak zwykłych przelewów, zwiększając tym samym poufność.
Warto zaznaczyć, że scentralizowane giełdy kryptowalut stopniowo dodawały obsługę tych transakcji adresy natychmiast po aktywowaniu aktualizacji sieci Bitcoin w listopadzie 2021 r. Coinbase dodał obsługę protokołu dopiero po prawie trzech latach.
Według raportu CoinGecko firmy zajmujące się kryptowalutami zapłaciły co najmniej 32 miliardy dolarów amerykańskim organom regulacyjnym
W ramach uregulowania roszczeń dotyczących zgodności, amerykańskie organy regulacyjne odzyskały 32 miliardy dolarów od firm zajmujących się kryptowalutami, wynika z raportu CoinGecko.
Najpopularniejsze rozliczenia kryptowalut dokonywane przez amerykańskie organy regulacyjne 🧑⚖️
1. FTX i @AlamedaResearch – 12,70 mld USD
2. Stopień Celsjusza – 4,70 mld USD
3. Terraform Labs — 4,50 miliarda dolarów
4. @binance — 4,30 miliarda dolarów
5. Genesis — 2,00 miliarda dolarów
6. Voyager — 1,65 miliarda dolarów
7. @telegram — 1,24 miliarda dolarów
8. @coinbase – 100 mln dolarów
9. @BlockFi – 100 mln dolarów
10. @BitMEX – 100 mln dolarów– CoinGecko (@coingecko) 9 października 2024
Eksperci tak nie obejmuje łącznej liczby kar osobistych nałożonych przez Komisję ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi na poszczególnych menedżerów najwyższego szczebla.
Z łącznej kwoty rekordowa kwota 19,45 miliarda dolarów miała miejsce w 2024 r. Wynika to z płatności w wysokości 12,7 miliarda dolarów na rzecz FTX i Alameda. Środki zostaną przeznaczone na spłatę roszczeń wierzycieli na kwotę 11,2 miliarda dolarów.
Ponadto w bieżącym okresie ugoda z Terraform Labs przyniosła organom regulacyjnym 4,5 miliarda dolarów.
Do największych kar należą także Binance z 4,3 miliarda dolarów i Celsjusza z 4,7 miliarda dolarów – obie w 2023 roku.
Specjaliści CoinGecko zauważyli, że upadek ekosystemu Terra w maju 2022 r. stał się impulsem do bessy, po której nastąpiło bankructwo Celsjusza. Kulminacją był upadek FTX w listopadzie.
Z powyższych platform kryptowalutowych nadal działa jedynie Binance, które pozostaje największą scentralizowaną giełdą pod względem wolumenu obrotu.
Analitycy zauważyli, że gwałtowny wzrost kwot zebranych środków nastąpił już w 2023 r. Całkowita wielkość spłat roszczeń od amerykańskich agencji rządowych wyniosła wówczas 10,87 miliarda dolarów w ramach ośmiu roszczeń.
Podobną liczbę przypadków odnotowano w tym roku.
Z perspektywy historycznej w 2019 r. SEC nałożyła na Block.one, firmę stojącą za blockchainem EOS, karę w wysokości 24 mln dolarów za niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych podczas ICO.
W ciągu roku pod podobnym zarzutem oferowania Gram tokenów za pośrednictwem spółki zależnej TON Issuer Departament odzyskał już 1,24 miliarda dolarów od Telegramu, ale około 1,22 miliarda dolarów stanowiło zwrot nielegalnie uzyskanego dochodu, a tylko 18,5 miliona dolarów stanowiła grzywna cywilna.
Bitwise wezwał do spełnienia warunków. Wzrost wartości Bitcoina powyżej 80 000 dolarów do końca roku
Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach w USA powoduje obniżenie stopy Fed o 50 pb. dzięki nowym chińskim zachętom i brakowi poważnych niespodzianek w branży warunki, w których Bitcoin może wzrosnąć powyżej 80 000 dolarów do końca roku. Poinformował o tym Bitwise, raportuje The Block.
Dyrektor ds. informatyki firmy Matt Hougan potwierdził prognozę na koniec 2023 roku. Jednocześnie jako czynniki napędzające wymienił zatwierdzenie BTC-ETF i czwarty halving.
W najnowszym komunikacie ekspert podkreślił, że realizację scenariusza może utrudnić zwycięstwo kandydatki Demokratów Kamali Harris.
„Partia ma odmienne poglądy na temat kryptowalut, począwszy od „armii antykryptograficznej” senator Elizabeth Warren do głębokiego wsparcia członka Izby Reprezentantów Ritchiego Torresa. Problem ostatnich czterech lat polega na tym, że ten pierwszy kontrolował politykę i nominacje w agencjach, co stworzyło wrogie środowisko dla sektora” – zauważył Hougan.
Hougan jest przekonany, że Bitcoin potrzebuje polityków, aby „zejdź z drogi”.
„Wobec braku większości Demokratów w obu izbach Kongresu i zwycięstwa Harrisa partia przyjmie bardziej neutralne podejście do branży” – przewidywał specjalista.
Jeśli chodzi o niespodzianki w branży, wyjaśnił Hougan że mówimy o „hackach, procesach sądowych na dużą skalę i łamaniach dużych monet”.
Ekspert jest przekonany, że cyfrowe złoto w rajdzie nie wymaga wsparcia Ethereum, Solany ani „nowych altoinów typu Sui , Aptos i Monad.”
W celu „startu na pełną skalę” „Osiągnięcie 100 000 dolarów w ciągu zaledwie kilku miesięcy będzie wymagało uwzględnienia nastrojów prokryptowalutowych na całym rynku”, dodał Hougan.
Podsumowując zauważył, że Bitcoin ma już za sobą dobry rok dzięki wejściu do głównego nurtu wśród polityków i wzrostowi instytucjonalizacji poprzez ETF-y.
„Bez względu na to, co wydarzy się w tym roku, stopa cyfrowego złota będzie w 2025 r. osiągnąć poziom 80 000 dolarów i znacznie więcej” – zauważył.
Kurs kryptowaluty do dolara
< ul class="news-chips">Kryptowaluta Bitcoin