Z tego powodu jakość powietrza uległa pogorszeniu.
W obwodzie kijowskim płoną torfowiska,
W Obuchowie i Boryspol – odnotowano pożary torfowisk, posadzek trawiastych i ściółki leśnej. W związku z tym w regionie zostało przekroczone dopuszczalne stężenie substancji chemicznych i biologicznych.
Tło promieniowania w regionie mieści się w normalnych granicach. Jak podaje kijowski telegram OVA, monitorowanie stanu klimatyzacji jest kontynuowane.
„Dym można również wytłumaczyć sezonowymi zmianami temperatury. Ciepłe powietrze i wilgoć powodują powstawanie mgły, a produkty spalania prawie nie są rozpraszane” – dodała administracja.
Mieszkańcom regionu zalecono ograniczenie przebywania na ulicy, zamknięcie okien w pomieszczeniach i nieprzewietrzanie ich, picie dużej ilości wody.
W Mindovkilje zalecono im, aby nie wychodzili z domu na ulicach, nie wietrzyć pomieszczeń i zwiększać zużycie wody do dwóch litrów dziennie. Stan klimatyzacji możesz monitorować na stronie internetowej Ecothreat.
- Kijów znalazł się dziś na szczycie rankingu miast o najgorszej jakości powietrza na świecie, po czym spadł na drugie miejsce. Stężenie substancji szkodliwych jest przekraczane kilkunastokrotnie.