Najważniejsze na rynku kryptowalut.
Szwajcarski bank ZKB otworzył handel BTC i Ethereum< /h3>
Czwarty co do wielkości Szwajcarski bank Zürcher Kantonalbank (ZKB) udostępnił klientom możliwość zakupu kryptowalut. Według komunikatu prasowego użytkownicy mogą kupować Bitcoin lub Ethereum przez całą dobę.
ZKB to największa kantonalna instytucja finansowa w kraju, zarządzająca aktywami o wartości 235 miliardów dolarów.
Według przedstawicieli firmy, do handlu kryptowalutami klienci mogą skorzystać z platform ZKB eBanking i ZKB Mobile Banking. Oferta skierowana jest zarówno do obecnych użytkowników banków, jak i innych instytucji finansowych.
Jednocześnie ZKB świadczy usługi magazynowania i zarządzania majątkiem. W komunikacie prasowym stwierdza się, że klienci nie muszą samodzielnie konfigurować kryptogamnetu ani podłączać oprogramowania innych firm. Bank podejmuje się wszelkich operacji związanych z kryptowalutą.
Bank zaznacza, że oferta dotyczy wyłącznie klientów mieszkających w Szwajcarii. Obywatele USA nie mają dostępu do tej usługi. Jednocześnie rozliczenia z tytułu transakcji handlowych kryptowalutami zawsze dokonywane są w dolarach amerykańskich.
Przedstawiciele instytucji finansowej podkreślili, że ZKB nie świadczy jeszcze usług w zakresie stakowania aktywów cyfrowych.
W Korei Południowej giełdy kryptowalut będą sprawdzane pod kątem nielegalnych transakcji – media
Służba Nadzoru Finansowego Korea Południowa (FSS) sprawdzi platformy handlowe współpracujące z wirtualnymi aktywami. Przede wszystkim organ regulacyjny będzie szukać podejrzanych lub nielegalnych transakcji – podaje „The Korea Times”.
Jak donoszą media, jest to pierwsza kontrola tego formatu po wejściu w życie w lipcu 2024 r. „Ustawy o ochronie użytkowników majątku wirtualnego”. Ustanawia pewne zabezpieczenia dla użytkowników z Korei Południowej, którzy inwestują w kryptowaluty, w tym ubezpieczenie przed włamaniami i złośliwymi atakami, a także oddzielanie kapitału od aktywów giełdowych.
Poinformowano, że podczas monitorowania regulator zidentyfikuje podejrzane transakcje i zadba o to, aby giełdy kryptowalut i powiązane z nimi firmy przestrzegały ustalonych zasad. Za naruszenie prawa maksymalna kara dożywotniego więzienia grozi kierownictwu firm, które w wyniku nielegalnych transakcji otrzymały ponad 5 miliardów wonów koreańskich (3,7 miliona dolarów).
FSS zapowiedział, że to sprawdzi dwie giełdy kryptowalut współpracujące z koreańskimi onami. Organ regulacyjny odniósł się do „nietypowych przypadków” wykrytych podczas kontroli wstępnych.
Ponadto dział sprawdzi jeszcze trzy platformy i jednego dostawcę portfeli kryptowalutowych. Jednak w przypadku skarg każda inna giełda kryptowalut może należeć do „celu” FSS, twierdzi źródło.
Binance uruchomi we wrześniu usługę stakowania Solany
Giełda kryptowalut Binance uruchomi usługę stakowania monet Solana (SOL) do końca września 2024 roku. Poinformował o tym The Block, podając link do oświadczenia firmy.
W oświadczeniu czytamy, że nowe narzędzie o nazwie BNSOL umożliwi użytkownikom stawianie monet SOL i otrzymywanie części prowizji płaconych przez sieć. Klienci będą mieli również do dyspozycji płynny token, którego można używać, gdy aktywa bazowe są zablokowane.
„BNSOL pozwala użytkownikom odblokować płynność, cieszyć się ciągłą akumulacją nagród i bezproblemowo korzystać z Binance, szerszego ekosystemu DeFi, który sprawia, że jest to „idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zmaksymalizować potencjał swoich monet Solana” – powiedział Vishal Sachindran, dyrektor ds. rynków regionalnych w Binance.
Rentowność wydobycia osiąga rekordowo niski poziom – JPMorgan
W sierpniu 2024 r. górnicy Bitcoina zarabiali średnio 43 600 dolarów na exahasz na sekundę (EH/s) w postaci codziennych nagród za blok. To najniższa stopa zwrotu w całej historii wydobycia pierwszej kryptowaluty, podaje CoinDesk podając link do najnowszego badania JPMorgan.
W swoim raporcie analitycy porównali aktualne dane w oparciu o wartości szczytowe w Listopad 2021. Trzy lata temu wydobycie było bardziej opłacalne i przynosiło firmom 342 000 dolarów na EH/s. W tym samym czasie Bitcoin notowany był powyżej 60 000 dolarów, a hashrate wyniósł 161 EH/s.
Według analityków hashrate sieci, będący jednym ze wskaźników konkurencji w branży i trudności górnictwo rośnie drugi miesiąc z rzędu.
p>
„Średni hashrate sieci wyniósł w sierpniu 631 EH/s, czyli o 16 EH/s więcej niż w zeszłym miesiącu i około 20 EH/s poniżej poziomów sprzed halvingu” – zauważają autorzy raportu.
Kurs kryptowaluty do dolara
- Kryptowaluta