Według raportu Instytutu Ubezpieczeń Społecznych (IPS) zaprezentowanego Kongresowi Paragwaju, lokalny Bitcoin przedsiębiorstwa wydobywcze wykazały niski poziom zatrudnienia, tworząc jedynie 383 miejsca pracy.
Naukowcy odkryli, że 66% firm wydobywczych w Paragwaju nie zatrudnia pracowników, co rodzi poważne pytania dotyczące wkładu tych firm do krajowego systemu zabezpieczenia społecznego. Około 40 organizacji zajmuje się wydobywaniem bitcoinów w ramach umów z Krajowym Urzędem ds. Energii Paragwaju (ANDE). Zakłada się, że firmy te mogą również działać z naruszeniem zasad ubezpieczeń społecznych, zatrudniając siłę roboczą z zewnątrz lub w ogóle nie wykorzystując pracowników. Jednocześnie firmy wydobywcze zużywają duże ilości energii elektrycznej. Według aktualnych szacunków IPS, cały sektor kryptowalut w Paragwaju tworzy zaledwie 383 miejsca pracy, co stanowi 1,58 miejsca pracy na każdy megawat (MW). ) energii elektrycznej dostarczonej w ramach umowy. Prawie połowa firm wydobywających Bitcoin przeznaczyła mniej niż 1% swoich rachunków za energię elektryczną na pomoc społeczną. Naukowcy podkreślili, że duże przedsiębiorstwa wydobywcze wywierają negatywny wpływ na zasoby energii wodnej Paragwaju, korzystając z obniżonych stawek za energię elektryczną, nie wnosząc odpowiedniego wkładu na rzecz społeczeństwa.
IPS zaproponował podniesienie składek na ubezpieczenia społeczne dla spółek górniczych. Powinno to zapewnić bardziej efektywne zużycie energii i sprawiedliwą dystrybucję zasobów. Środki powinny mieć zastosowanie wyłącznie do dużych przedsiębiorstw energochłonnych i nie powinny mieć zastosowania do małych przedsiębiorstw górniczych.
Od 1 sierpnia Krajowy Urząd ds. Energii Elektrycznej Paragwaju (ANDE) podwyższył stawki za energię elektryczną dla przedsiębiorstw wydobywczych o 14%. Prezydent Paragwaju Santiago Peña jest przekonany, że nie wpłynie to na rentowność branży w kraju.
Источник: bits.media