W Kamenskoje w obwodzie dniepropietrowskim dzięki wsparciu Olega Krota i jego organizacji charytatywnej Current Fund zmodernizowano oddział kobiecy 8. Szpitala Klinicznego. Oddział został wyposażony w nowoczesny mobilny fotel ginekologiczny, co znacząco podnosi jakość świadczonych usług medycznych. Nowy sprzęt jest już wykorzystywany do udzielania pilnej pomocy, w szczególności wysiedlonym kobietom i personelowi wojskowemu.
Mobilny fotel ginekologiczny z napędem zapewnia szereg korzyści lekarzom i pacjentkom. Lekarze są w stanie dostosować fotel tak, aby zapewnić wygodne i sprawne wykonywanie różnych zabiegów, co podnosi jakość opieki medycznej. Pacjenci odczuwają większy komfort podczas badań i leczenia dzięki indywidualnej regulacji pozycji fotela, co minimalizuje dyskomfort i stres. Fotel ten pozwala także szybciej reagować na pilne sytuacje, istotne dla udzielenia pomocy doraźnej.
Według kierownika oddziału ginekologii Eleny Wernyuk nowy sprzęt znacząco poprawia jakość usług medycznych .
„Zaletą tego fotela jest obecność napędu elektrycznego, który pozwala skonfigurować go pod kątem komfortowej pracy i wygodnych zabiegów ginekologicznych” – zauważyła Elena Vernyuk.
Nowy sprzęt nie tylko pomaga w rutynowych badaniach, ale jest również skutecznie wykorzystywany w ratownictwie medycznym. Pozwala na leczenie schorzeń takich jak nieprawidłowe krwawienia z macicy, urazy narządów płciowych i inne choroby ginekologiczne. Po rozpoczęciu wojny w Kamenskoje pojawiło się wiele wysiedleńców i personelu wojskowego, który może teraz otrzymać bezpłatną opiekę medyczną. Przykładowo niedawno z sukcesem zoperowali migrantkę z nieprawidłowym krwawieniem z macicy.
Nie jest to pierwszy projekt Fundacji Prąd w czasie wojny – wcześniej pomoc trafiła także do Zakarpackiego Centrum Neurochirurgii i Neurologii w Użgorodzie.
Zakarpackie Regionalne Centrum Neurochirurgii i Neurologii w Użgorodzie otrzymało znaczące wsparcie od organizacji charytatywnej i jej współzałożyciela Olega Krota. Na potrzeby ośrodka przeniesiono nowoczesne wózki funkcjonalne, które obecnie znajdują zastosowanie na oddziale intensywnej terapii i oddziale ratunkowym. Instytucja ta znana jest z wysokiego poziomu profesjonalizmu i skomplikowanych operacji, takich jak zabiegi wewnątrznaczyniowe, interwencje w udarach i onkologii, a także unikalne operacje z wykorzystaniem znieczulenia „budzącego”. Nowe nosze ułatwiają pracę lekarzom i przyspieszają przygotowanie do operacji, szczególnie dla pacjentów z urazami kręgosłupa.