Użytkownik indyjskiej giełdy kryptowalut WazirX, która niedawno została zhakowana, opowiadał o fałszywych e-mailach, w których klienci otrzymują obietnicę rekompensaty w tokenach WZA i są kierowani na strony phishingowe.
Klient WazirX udostępnił w mediach społecznościowych X zrzuty ekranu wiadomości e-mail od osoby podającej się za przedstawiciela witryny. W piśmie stwierdzono, że giełda jest gotowa zaoferować rekompensatę użytkownikom dotkniętym włamaniem poprzez wydanie nowego tokena WZA. Dystrybucja tokenów będzie uzależniona od wartości majątku utraconego w wyniku włamania, a proces ten rozpocznie się w ciągu najbliższych 30 dni – zapewniają autorzy listu. Zawiera także link do fałszywej strony internetowej, na której użytkownicy są przekonywani do złożenia wniosku o odzyskanie aktywów.
W komentarzach dyrektor generalny indyjskiej giełdy CoinDCX Sumit Gupta wezwał właścicieli kryptowalut do zachowania czujności i sprawdzenia, czy dokładność wszystkich otrzymanych e-maili.
Dyrektor generalny WazirX, Nischal Shetty, mówił niedawno o krokach podejmowanych przez giełdę w celu odzyskania aktywów skradzionych po włamaniu z 18 lipca. Shetty powiedział, że WazirX skontaktował się z indyjską jednostką analityki finansowej (FIU) i zespołem reagowania na incydenty komputerowe (CERT-In), które śledzą przepływ skradzionych środków.
Giełda przygotowuje także program nagród, który pomoże zamrozić i zwrócić skradzione aktywa. Mowa o tokenach SHIB za 102 mln dolarów, ETH za 52,5 mln dolarów, MATIC za 11,24 mln dolarów, PEPE za 7,6 mln dolarów, GALA za 3,59 mln dolarów i 5,79 mln USDT.
„Nasz plan działania zakłada śledzenie skradzionych środków, odzyskiwanie aktywów klientów i przeprowadzenie głębszej analizy cyberataku. Współpracujemy z organami ścigania, aby identyfikować i zatrzymywać przestępców” – napisał Nischal Shetty w X.
Dla przypomnienia, w zeszłym tygodniu protokół pożyczkowy Rho Markets stracił monety stabilne USDC i USDT o wartości ponad 7 dolarów 6 milionów jednak hakerzy z białych kapeluszy są gotowi zwrócić środki, jeśli protokół wykryje błąd w konfiguracji.
Источник: bits.media