Lwowski Sąd Apelacyjny podjął decyzję o przedłużeniu kadencji Iriny Farion na stanowisku profesora na Wydziale Ukraińskim Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska”. Dodatkowo w koszt nauki można wliczyć „przeciętne zarobki w okresie przymusowej absencji”.
RBC-Ukraine podaje, że znana jest decyzja sądu apelacyjnego i reakcja Farion na nowo zatrudnionego pracownika samą profesor, ale warto też poznać jej życiowe sprawy i afery.
Co orzekł sam sąd apelacyjny
W środę 29 maja odbyło się posiedzenie Lwowskiego Sądu Apelacyjnego ze skandalicznym profesorem Irina Far.
Prawnik naukowca wezwał sąd do całkowitego zaspokojenia sądu apelacyjnego i związania orzeczeniem sądu pierwszej instancji. Przedstawiciel „Politechniki Lwowskiej” powiedział, że orzeczenie Sądu Rejonowego w Galickim jest zgodne z prawem i zostanie uchylone bez zmian.
„Dla lekarzy Irina Farion jest pracownikiem naukowo-pedagogicznym, pełni najwyższe funkcje w zakresie zrozumienia języka rosyjskiego wśród służb wojskowych, uczelnia chwali decyzję w tej sprawie, o czym mowa w pozwie apelacyjnym – w tym także jego stanowisko i dalsze rozwinięcie tej koncepcji” – Andrij Moroz w rozmowie z Wydziałem Prawnym Politechniki Lwowskiej.
Następnie wypowiadał się profesor, ale stanowisko przedstawiciela jest „stanowiskiem osoby, która brutalnie depcze prawo i jest bezwartościowe, intencje polityczne i praca w ramach tej „garn mina”.
Vona dodała: skoro decyzja o pochwaleniu sądu nie została podjęta dla niego samego, Sąd Najwyższy wkrótce ogłosi .
Peremoga akceptowana przez skórę (fot. facebook.com/farioniryna)
Za debatami stoi Sąd Najwyższy w pokoju frontowym. Dziś, po odwróceniu się, decyzja Galicyjskiego Sądu Rejonowego dla miasta Lwowa została częściowo odrzucona:
- ponowne powołanie Fariona Iriny Dmitriwnej na stanowisko profesora w Katedrze Języka Ukraińskiego „Politechniki Lwowskiej” 24 listopada 2023 roku
- z Narodowego Uniwersytetu „Politechnika Lwowska” na koszt Irini Farion „przeciętne zarobki za godzinę przymusowej absencji” za okres od 24 listopada 2023 r. do 29 maja 2024 r. – w kwocie 123 tys. 927 hrywien 2 7 egzemplarzy
- pobierz od NU „Politechniki Lwowskiej” opłatę sądową w rozmiarze 5782 UAH 17 egzemplarzy
Varto informuje, że decyzja sądu apelacyjnego może zostać zaskarżona przez Sąd Najwyższy. Przedstawiciel „Politechniki Lwowskiej” poinformował, że odniesie się do ostatecznego tekstu postanowienia sądu, po czym przeprowadzona zostanie analiza aktualnych wyników.
Chi Farion planuje zwrócić się do „Politechniki Lwowskiej”
Irina Farion po zdumieniu sądu stwierdziła, że cieszy się, że „prawo istnieje obok polityki”
„Oznacza to, że idziemy w dobrym kierunku. „Nie mówimy o mnie, mówimy o tych, którzy egzekwowali prawo, aby nikt nie pozwolił sobie na zmianę prawa pod presją hodowców zwierząt” – dodała.< /p>
Ponadto profesor powiedział panelowi sędziowskiemu „za skazanie”.
Zapytana przez przedstawicieli ZMI, którzy planują powrót do pracy na Politechnice Lwowskiej, odpowiedziała: „Myślę o tym”.
„Mam dużo sił, tak jak by chcieli” , żebym nie wróciła na Politechnikę. I naprawdę powinnam wystąpić przeciwko siłom, do których nie należę” – szanowała kobieta.
< img src="https://geopolityka.org/wp -content/uploads/2024/05/0d50d9e302c8d38f4a31aa3e1043aae9.jpg" />
Dlaczego i kiedy skandaliczny profesor został zwolniony
5 liści jesienią 2023 roku rock światowego programu lotniczego „Rendezvous with Yanina Sokolova” z udziałem Fariona, który ostro skrytykował rosyjsko-ukraińskie wojsko (z 3. Brygady Szturmowej, utworzonej na podstawie formacji ochotniczej Azow). Filolog stwierdził szczerze, że rosyjskich żołnierzy nie można nazwać Ukraińcami.
Później Movoznavitsa opublikowała w swoich mediach społecznościowych dodatkowe oświadczenie, w którym stwierdziła, że „walka za Ukrainę to nie zasługa, ale obowiązek” i nazwała rosyjskich oficerów „Moskwianami”.
Po czym dowódca pułku Azow zachowuje się okrutnie.” niezgoda „Farion” z językiem rosyjskim, a Ptaszka z „Azowstala” przyznała, że „Oswitianka” to „projekt Kremla”.
Profesor natomisty zwany Ptaszką” Przyjaciel Medwedczuka”.
Na jeden z budynków uczelni spadło 7 liści, jak zamieścił Farion, pod adresem możliwevitsa pojawiły się ulotki: „Farion – wynoś się z Politechniki”, „Dlaczego, do cholery, grudki honorują ukraińskich wojowników?” również.
Jednocześnie Rzecznik Praw Obywatelskich Dmytro Lubinets nalegał, aby naukowcy skontaktowali się z odpowiednimi władzami „w celu zweryfikowania zarejestrowanych informacji i zastosowania różnych sposobów reagowania”.
15-go opadnięcia liści stało się jasne, że Farion został zwolniony z sadzenia Departamentu Języka Ukraińskiego na Uniwersytecie Narodowym „Politechnika Lwowska” – w tym samym czasie rektor Politechniki Lwowskiej Jurij Bobalo wydał zarządzenie o zwolnieniu Fariona.
Minister Edukacji i Nauki Ukrainy Oksen Lisovy również potwierdził informację o nowym profesorze i zauważył, że studenci na Ukrainie przechodzą zmiany i transformację.
Ministerstwa „stanowiska” pozostają bez zmian – osoby, które nie podzielają wartości dobroci i nie rozumieją znaczenia wojowników, nie ma miejsca w systemie oświecenia, jestem przekonany, że SBU, pośród otwartej działalności przestępczej, dokona sprawiedliwej oceny działań już obszerna publikacja „Politechniki Lwowskiej” – powiedział
Głównie o życiu i skandalach Irini Farion
Irina Farion urodziła się 29 czerwca 1964 r. we Lwowie w ojczyźnie bibliotekarki Jarosławy Stepaniwnej i metalowca Dmitrija Iwanowicza Farionowa.
15 czerwca 2015 r. Rock otrzymał rozprawę doktorską na temat „ Z ustalonym statusem języka staroukraińskiego (rosyjskiego) w XIV-XVII w..”
Praca naukowa Farion opracował tę monografię, podręcznik, trzy monografie, których jest współautorem, ponad 150 artykułów naukowych i wiele więcej.
Ponadto jest laureatką nagród Oleksija Girnika, Borysa Grinczenki, Dmitrija Nitczenki i Iwana Ogienko.
Irina Farion – osobowość niejednoznaczna (fot. facebook.com/farioniryna)
Od 2005 roku Farion jest członkiem Ogólnoukraińskiego Związku „Wolność”, będąc partią polityczną dla dobra partii.
W wyborach przed Sejmikiem Obwodu Lwowskiego w 2006 roku została wybrana na posłankę Sejmiku Obwodu Lwowskiego, patronkę Przewodniczącego Komisji Oświaty i Nauki.
Od końca 2012 r. do końca 2012 r. jesienią 2014 r. Farion był deputowanym VII Rady Najwyższej z okrzykiem „Wolność”.
Pomiędzy aktywną działalnością publiczną a wyraźnym stanowiskiem publicznym Farion regularnie wdaje się w skandale i pozornie niedopuszczalne sytuacje.
p>
Opierając się na radykalnym sposobie myślenia, publicznie opowiada się za ochroną pamięci o Stepanie Banderze, czystością języka ukraińskiego, a zarazem jednością narodu ukraińskiego. Jednocześnie te wypowiedzi i propozycje wielokrotnie wstrząsały środowiskiem i wywoływały szeroki oddźwięk na świecie.
I tak 19 lutego 2010 roku podczas akcji „Utwierdź suwerenny język!” Farion prowadził w jednym ze lwowskich przedszkoli lekcję poświęconą problematyce tożsamości narodowej. W godzinie spotkania z obecnymi mowoznaweci w ostrej formie potępili „wzrost liczby ukraińskich nazwisk”. Umieszczenie nagrania wideo z jej występem pośrodku wywołało falę wsparcia i mieszane dźwięki.
Tak więc tytuł „zastępcy ludowego”-regionalnego Wadima Kolesnichenko, występując do Prokuratora Generalnego ze skargami mającymi na celu wciągnięcie profesora na poziom karny z art. 161 kodeksu karnego (za dyskryminację dzieci ze względu na ich narodowość i narodowość), i Ukraina Partia Ludowa potępiła wystąpienie Fariona jako prowokację wobec języka ukraińskiego.< /p>
W 2013 roku wybuchł skandal związany z udziałem Fariona i dziennikarza zamkniętego propagandowego kanału telewizyjnego ZIK Ostap Drozdovoy. W publikacji tej stwierdzono, że rząd wyznaczył kurs na „odnowioną monopolizację środków masowego przekazu”, według którego pracownicy kanału telewizyjnego.
Podczas opadania liści w 2017 r. doszło do konfliktu dotyczącego mszyc róże w transmisji na żywo w programie telewizyjnym „112” filmy o języku ukraińskim pomiędzy Farionem a dziennikarzem Dmitrijem Gordonem. Pozostała informacja jest taka, że pani Irina może być agentką FSB Rosji i złożyła wniosek o badanie na wariografie.
Garna smіshka nie łapie języka (fot. facebook.com/farioniryna)
W 2018 roku język rosyjski dorósł, jak sobie radzić z Rosjanami. Na swoim Facebooku napisała zwięźle, że „gdyby Ukraińcy po prostu kopnęli komara w skórę, wojna zostałaby już dawno zakończona”.
Na początku 2022 roku była posłanka Ludowa w rozmowie z Natalią Właszczenko dwuznacznie (by nie myśleć) komentowała sytuację z rosyjską armią. Vaughn uszanował fakt, że wśród zebranych z pełnych Azowów stwierdziła, że należy uczyć języka ukraińskiego.
W kontekście uroczystości padło następujące powiedzenie: „Teraz zostali zwolnieni z pełni, dzięki Bogu, nie wszyscy są w potrzebie. Pełno jest w 80%. Dechto zinterpretował to zdanie jako radość Fariona, że nie wszyscy męczennicy Mariupola zostali uwolnieni.
26 września 2023 r. profesor w niedawnym wywiadzie stwierdził o związku przyczynowo-dziedzicznym pomiędzy Mariupolem a odpowiedzialnością za głosowanie w wyborach. W dniu dzisiejszym Prokuratura Generalna przesłała do prokuratury obwodu lwowskiego oświadczenie jednego z mieszkańców Mariupola o możliwym naruszeniu prawa blokowania rosyjskiej agresji, a do prokuratury obwodu lwowskiego – SBU obwodu lwowskiego z pouczeniem o rozpoczęciu śledztwa -procesowe śledztwo.
Już po opuszczeniu Politechniki Lwowskiej Farion mianowany ministrem oświecił „nowo przybyłą”, a jej uczniów – „dziką”.
Pod koniec 2024 r. nazwała Lwów „miejscem dywersantów” i stwierdziła, że Ukraińcy lubią „język moskiewski” – „ludzi ułomnych”.
W obliczu gwałtownego potoku losu już nie streamowała i publicznie przedstawił zwolennika wyborów krajowych do Unii Europejskiej w 2024 r., Alyony Alyony i Jerry’ego Heila, którzy nazwali Vikonavitsę „baberami o hybrydowym dowcipie”.
Zgadnij co, zanim się rozstaniemy, kto to naprawdę jest Irina Farion i dlaczego nieustannie wywoływała skandale.
Przeczytaj też, jak Usik „znokautował” Fariona z wizerunku wojska.
W trakcie przygotowywania materiału Krytykowano Dżerelę: „Suspilne Lwów”, Rada Najwyższa Ukrainy, VO „Swoboda”, Wikipedia.