Najważniejsze na rynku kryptowalut.
Kraken usunie Monero z notowania w Irlandii i Belgii
10 czerwca giełda kryptowalut Kraken wycofa anonimową kryptowalutę Monero (XMR) dla użytkowników z Irlandii i Belgii.
Depozyty i handel w XMR zostaną zakończone 10 maja. Po tym terminie wszystkie transakcje zostaną automatycznie zamknięte.
Wypłata pozostanie otwarta do momentu całkowitego wyłączenia monety. Po upływie określonego czasu wszystkie XMR, które nie zostaną pobrane z salda, zostaną przeliczone na bitcoiny.
Kraken opublikował oświadczenie w przededniu pojawienia się w Unii Europejskiej nowego pakietu środków mających na celu zwalczanie prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, który zaostrzy zasady obowiązujące w branży kryptowalut.
Paragwaj zrezygnował z zakazu wydobywania bitcoinów
Senat Paragwaju zawiesił rozpatrywanie projektu ustawy o moratorium na wydobywanie kryptowalut, zwracając uwagę na finansową stronę problemu. Cointelegraph donosi o tym.
3 kwietnia grupa senatorów przedstawiła dokument, który przewidywał 180-dniowy zakaz wydobywania kryptowalut i otwierania nowych farm Bitcoin w kraju. Zaproponowano wydłużenie tego okresu w przypadku braku pełnej regulacji branży i gwarancji ze strony Krajowego Urzędu ds. Energii Elektrycznej (ANDE) nieprzerwanych dostaw dla ludności.
Politycy powoływali się na kradzież energii elektrycznej przez nielegalnych górników, a także zakłócenia, jakie powodowały w sieciach. W nawiązaniu do ANDE zapowiedzieli możliwą stratę za rok aż do 60 mln dolarów. Pomimo tego, że wszystkie roszczenia dotyczyły niezarejestrowanych górników kryptowalut, senatorowie zaproponowali całkowity zakaz.
Współzałożyciel Hashlabs Mining, Jaran Mellerud, szacuje, że przyjęcie ustawy będzie kosztować kraj ponad 200 milionów dolarów utraconych dochodów rocznie.
8 kwietnia kolejna grupa prawodawców przedstawiła deklarację w sprawie korzyści ekonomicznych wynikających ze wspierania górników, których inwestycje mogą wspierać infrastrukturę energetyczną.
8 kwietnia kolejna grupa legislatorów przedstawiła deklarację w sprawie korzyści ekonomicznych płynących ze wspierania górników, których inwestycje mogą wspierać infrastrukturę energetyczną.
W sprawie 8 kwietnia kolejna grupa ustawodawców przedstawiła deklarację w sprawie korzyści ekonomicznych wynikających ze wsparcia górników, których inwestycje mogą wesprzeć infrastrukturę energetyczną.
p>
Zgodnie z dokumentem w 2024 r. zarejestrowanych będzie 45 przedsiębiorstw w branża może przynieść ANDE dochody w wysokości 48 mln dolarów. W 2025 r. liczba ta ma wzrosnąć do 125 mln dolarów.
Jednocześnie koszt wytworzenia energii elektrycznej wynosi około 22 dolary za MW, a sprzedając ją górnikom po 40 dolarów, agencja może otrzymać 45% zysku netto. Teraz operator jest zmuszony sprzedawać brazylijskie nadwyżki mocy wytwórczych ze stratą po cenie 10 dolarów za MW przy dziennym wolumenie 2000 MW dziennie.
Według autorów deklaracji rozwój górnictwa w kraj zapewni przychody finansowe, które będzie można przeznaczyć na rozwój systemu energetycznego.< /p>
Na podstawie wyników rozpatrywania dokumentu na posiedzeniu Senatu parlamentarzyści wyznaczyli na 23 kwietnia debatę publiczną, podczas której omówione zostaną zalety i wady wydobycia.
Robert Kiyosaki przewidział wzrost Bitcoina do 2,3 mln dolarów
h3>
Amerykański przedsiębiorca, ekspert finansowy i autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki podał kolejną prognozę ceny pierwszej kryptowaluty. Zgodził się z opinią dyrektor generalnej Ark Invest Cathie Wood, że w przyszłości wartość Bitcoina osiągnie 2,3 mln dolarów.
„Cathie Wood gwarantuje, że Bitcoin osiągnie 2,3 miliona dolarów. Czy jej wierzę? Tak wierzę Ci. Cathie Wood jest bardzo mądra i ufam jej opinii” – napisał Kiyosaki.
Dodał, że nawet jeśli przewidywania Cathie Wood się nie spełnią, nabywcy Bitcoinów nadal na tym skorzystają.
„Bez względu na to, czy Wood ma rację, czy nie, staniesz się mądrzejszy, mądrzejszy i lepiej wykształcony, jeśli chodzi o Bitcoin. W prawdziwym świecie najbogatsi i najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy popełniają błędy i uczą się na nich” – powiedział Kiyosaki.
Jego zdaniem pierwsza kryptowaluta może wzrosnąć do 300 000 dolarów do końca 2024 roku. W chwili pisania tej wiadomości cena Bitcoina wynosi ponad 70 600 dolarów.
Około 50% przedsprzedaży w ekosystemie Solana okazało się oszustwem
Około 50% projektów w ekosystemie Solana, które prowadziły przedsprzedaż w okresie od listopada 2023 r. do lutego 2024 r., okazało się oszustwem. Poinformował o tym CoinDesk, podając link do raportu Blockaid.
Według współzałożyciela firmy Ido Ben-Nathana badanie podkreśla dwa czynniki, które przyczyniły się do rozprzestrzeniania się oszustw w ekosystemie Solana. W szczególności są to:
wykładniczy wzrost liczby tokenów w ostatnich miesiącach, podyktowany dużym zamieszaniem wokół memcoinów;
rozprzestrzenianie się syndromu FOMO wśród użytkowników w obliczu szybkiego ożywienia gospodarczego ekosystemu.
Według Ben-Nathana podkreśla to potrzebę zaostrzenia środków bezpieczeństwa w sieci.
„Zainteresowanie użytkowników memcoinami rośnie. Zachęca nas to do szukania nowych możliwości, z czego korzystają szkodliwi przestępcy” – zauważył.