Blogerowi wideo pod pseudonimem Kitboga na oczach kilku tysięcy swoich subskrybentów udało się oszukać oszust, który miał nadzieję wyłudzić 4,5 miliona dolarów w bitcoinach.
Streamer Kitboga zyskał sławę oszukując różnych napastników na oczach swoich fanów. Tym razem powiedział publiczności, że od prawie dwóch miesięcy komunikuje się z oszustem, który obiecał zbudować mu dom na kryptowalutę. Aby sfinalizować transakcję, wystarczy wykonać rozmowę wideo na WhatsApp i postępować zgodnie z instrukcjami nieznanej osoby.
Kitboga utworzył fałszywe konto kryptowalutowe z 74 bitcoinami o wartości około 3,5 miliona funtów (4,5 miliona dolarów). Bloger przedstawił się jako starsza kobieta i obiecał przesłać środki fałszywemu kontrahentowi. Komunikując się z napastnikiem, bloger starał się jak najdłużej przeprowadzić transakcję i celowo zachowywał się tak, jakby nie słyszał numeru portfela oszusta. Kitboga powoli przepisywał tekst i ku uciesze publiczności, włączył do rozmowy drugą osobę, tzw. męża kobiety.
W pewnym momencie „starsza pani z Kitboga” powiedziała oszustowi, że znalazła na Facebooku inną osobę, która mogłaby pomóc w inwestycjach, gdyby transakcja nie doszła do skutku. Napastnik od razu próbował ją odwieść, uznając ją za zły pomysł, bo w przeciwnym razie straciłaby wszystkie swoje oszczędności: wokół są sami oszuści!
Ostatecznie Kitboga celowo wysłał bitcoiny na inny adres, podczas gdy oszust, który zobaczył ekran, miał już dość wrzeszczenia na swoją nieudaną ofiarę, żądając anulowania zamówienia. Zdenerwowany nieudaną transakcją oszust wyłączył rozmowę wideo, a później napisał do fałszywej starszej pani, że nigdy jej nie wybaczy i ogólnie bardzo jej nienawidzi.
„Nigdy wcześniej nie widziałem takiej reakcji. Bądź ostrożny: oszuści znajdują swoje ofiary na Instagramie lub Facebooku, a następnie próbują przekonać je do inwestowania aktywów kryptograficznych na fałszywych platformach” – głosił Kitboga.
W zeszłym roku bloger wideo pomógł giełdzie kryptowalut Kraken odkryć przestępczy plan, za pośrednictwem którego nieznane osoby kradły użytkownikom zasoby cyfrowe.
Источник: bits.media