Bramka Mudryka pomogła Chelsea odnieść trudne zwycięstwo i awansować do ćwierćfinału Pucharu Anglii (wideo)

Michaił znalazł się w wyjściowym składzie przeciwko Leeds i rozegrał prawie cały mecz.

ChelseaUkraiński skrzydłowy Michaił Mudryk pokonał Leeds Unitedw meczu 1/8 finału Puchar Anglii. Mecz na stadionie Stamford Bridge w Londynie zakończył się wynikiem 3:2.

Goście objęli prowadzenie w 8. minucie meczu dzięki wysiłkom Mateo Joseph< /strong>.

Niebiescy zdołali jednak w pierwszej połowie wrócić do gry i następnie objąć prowadzenie. W 15. minucie Nicholas Jackson po podaniu Moisesa Caicedo zdobył bramkę, a w 37. minucie MudrykDośrodkowanie Raheema Sterlinga zostało zakończone jednym dotknięciem strzału w dalszy róg spoza pola karnego.

Film przedstawiający bramkę Mudrika

Po przerwie Leeds udało się przywrócić parytet w meczu – w 59. minucie Joseph zdobył podwójną bramkę.

Jednak w ostatniej minucie normalności czasie podopieczni Mauricio Pochettino wywalczyli zwycięstwo – Conor Gallagherstrzelił decydującego gola po podaniu Enzo Fernandeza.

Mudryk rozpoczął grę dla Chelsea i zagrał prawie przez cały mecz. 23-letni Ukrainiec został zmieniony dopiero w 90+4. minucie.

Przypomnijmy, że wcześniej Michaił ostatni raz w podstawowym składzie „The Blues” pojawił się 6 stycznia w FA Mecz 1/32 finału Pucharu z Prestonem (4:0).

W sumie Mudryk wystąpił w tym sezonie po raz 27. w londyńskim klubie we wszystkich rozgrywkach. Ma 5 goli i 2 asysty.

Recenzja meczu „Chelsea” – „Leeds United”

Zostanie dodane wkrótce.

W 1/4 finału Pucharu Anglii drużyna Mudryka zmierzy się z Leicester, które w 1/8 finału pokonało w 1/8 finału Bournemouth (1:0) z ukraińskim obrońcą Ilyą Zabarnym.< /p >

Przypomnijmy, że obecnym posiadaczem Pucharu Anglii jest Manchester City. W ubiegłym roku drużyna Pepa Guardioli pokonała w finale Manchester United (2:1).