Jeśli zostawisz nieistotny „gadżet” w niewłaściwym miejscu, to ostatecznie Twój smartfon lub tablet będzie działał znacznie gorzej i teraz wyszło na jaw, z jakich powodów.
11 0
O tym, że w wyniku nieostrożnego przechowywania nie zawsze udaje się od razu naładować urządzenie mobilne, gdyż smartfon/tablet może przejść w stan „głębokiego rozładowania”, ale to nie wszystko, pisze „NBN”, odnosząc się do materiału iTECHua.
Przykładowo, jeśli „urządzenia” pozostawione zostaną na dłuższy czas w niewłaściwym miejscu, wówczas zakurzą się i zakurzą co najmniej ulegnie silnemu zanieczyszczeniu — drobne, stwardniałe cząstki nie tylko pokryją ekran, ale także wnikną do wnętrza głośnika lub zatkają złącze ładowania, co z kolei z dużym prawdopodobieństwem może po prostu „złamać” urządzenie. Dlatego „starożytne” smartfony i tablety, które nie są używane przez dłuższy czas, należy umieszczać w zamkniętej szafce.
Trzeba też pamiętać, że każde urządzenie mobilne wymaga od czasu do czasu włączonego i naładowanego do czasu (przynajmniej raz w miesiącu), aby nie dopuścić do przejścia w „głębokie rozładowanie”, z którego dość trudno jest wyjąć smartfon czy tablet.
Wcześniej pisaliśmy o czym eksperci powiedział, jakie polecenie pomoże „wyczyścić” co najmniej 1 GB pamięci w smartfonie z Androidem.