Ta informacja została podana przez zasób Universe Today, podaje URA-Inform.
< h2 class="wp-block-heading">Co wyszło z eksperymentu?
Po czterech tygodniach badanie wykazało, że 11 z 20 aminokwasów było odpornych na stężenia kwasu siarkowego, podczas gdy pozostałe osiem stało się opornych po dodatkowych zmianach w łańcuchu bocznym odzwierciedlających cechy chemiczne. Eksperyment ten podkreśla nie tylko zdolność aminokwasów do zachowania stabilności we wrogiej atmosferze Wenus, ale także sugeruje możliwość pojawienia się życia w atmosferze, około 50 km nad powierzchnią planety.
Kolejny eksperyment
Inne badania związane z atmosferą Wenus są ważne dla opracowania optymalnego narzędzia do analizy próbek aerozoli pod kątem potencjalnych markerów biogennych. Nefelometr autofluorescencyjny, który prawdopodobnie pojedzie na Wenus w styczniu 2025 r. za pomocą sondy „Photon” z Rocket Lab może być pierwszą prywatną misją na tę tajemniczą planetę.
Dodatkowe informacje
Niemieccy naukowcy badają również atmosferę superkwasową Wenus, znajdując ślady tlenu atomowego, co daje nowe zrozumienie dynamiki atmosfery i procesów cyrkulacyjnych na planecie. Zdaniem naukowców na Wenus mogły kiedyś panować warunki podobne do ziemskich, ale z powodu zmian geologicznych i atmosferycznych stała się ona gorącym i agresywnym środowiskiem o ekstremalnych temperaturach i ciśnieniach.
Pamiętajcie, jak butelki szampana udało się przeżyć na Titanicu: naukowcy odkryli, dlaczego nie eksplodowały.