56 starć zbrojnych, straty okupantów, ostrzał wroga, skutki ataku na Charków, wyjątkowa operacja GUR, Fico w Użgorodzie.
Ratownicy udzielają pomocy ofierze po ostrzale Charkowa.
W rejonie Biełgorodu rozbił się rosyjski samolot wojskowy Ił-76.
Prawdopodobnie mówimy o wojskowym transporcie Ił-76, który jest używany zarówno w lotnictwie wojskowym, jak i cywilnym.
Biełgorod Opinia publiczna opublikowała nagranie wideo wypadku.
Donoszą, że do katastrofy lotniczej mogło dojść w pobliżu wsi Krzywoj.
Lokalny gubernator Wiaczesław Gładkow powiedział, że zespół dochodzeniowy i ratownicy są na miejscu pracują nad stroną.
Informacja Istnieją kontrowersje co do tego, kto dokładnie zestrzelił samolot i kto był na pokładzie, dlatego będziemy monitorować rozwój sytuacji.
Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podaje, że w ciągu dnia doszło do 56 starć zbrojnych.
>
W sumie wróg przeprowadził 48 rakiet i 112 ataków z powietrza oraz przeprowadził 73 ataki z wielu systemów rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Niestety, w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych zginęła i została ranna ludność cywilna, w tym dzieci. Uszkodzonych i uszkodzonych zostało ponad 200 różnych obiektów infrastruktury cywilnej w Kijowie i obwodzie kijowskim, Charkowie i Pawłogradzie w obwodzie dniepropietrowskim.
W kierunku Awdejewskim ukraińscy obrońcy stale utrzymują obronę, zadając znaczne straty siłom zbrojnym najeźdźcy. W ciągu ostatnich 24 godzin siły obronne odparły pięć ataków wroga w rejonie Nowobachmutówki, Stepnoja, Awdejewki i kolejnych 11 ataków w pobliżu Pierwomaisky i Niewelskiego w obwodzie donieckim.
W kierunku Maryinskim Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu Georgiewki i Nowomikhajłowki w obwodzie donieckim, gdzie odparto 16 ataków.
Lotnictwo Sił Obronnych przeprowadziło ataki na dziesięć obszarów, w których znajdował się personel, broń i sprzęt wojskowy skoncentrowano dwa systemy rakiet przeciwlotniczych i jeden punkt kontroli wroga. Ponadto ukraińskie siły i środki obrony powietrznej zniszczyły 15 rakiet manewrujących Kh-101/Kh-555/Kh-55, pięć rakiet balistycznych Iskander-M i dwa samoloty kierowane rakiety Kh-59.
Więcej szczegółów na temat sytuacja operacyjna na dzień 24 stycznia rano – w naszych aktualnościach.
Sztab Generalny informuje również, że w ciągu dnia ukraińscy obrońcy zniszczyli jeszcze około 840 rosyjskich okupantów, 13 czołgów, 31 pojazdów opancerzonych, 61 systemów artyleryjskich. Od początku inwazji na pełną skalę Rosja straciła około 378 660 żołnierzy.
W wiadomościach pojawiają się informacje o innych stratach wroga.
Szef OVA w Charkowie Oleg Sinegubow na Rankiem 24 stycznia poinformowano, że w wyniku ostrzału Charkowa przez wroga 23 stycznia w miejskich placówkach medycznych znajduje się 29 ofiar – 14 mężczyzn i 15 kobiet.
Dwie kobiety w wieku 61 i 46 lat oraz 21-letni mężczyzna doznali ciężkiego urazu wielonarządowego i przebywają na oddziałach intensywnej terapii. Ich stan jest poważny. Dzieci, które przebywały w szpitalu, są obecnie w zadowalającym stanie i są leczone ambulatoryjnie. Pozostałe ofiary znajdują się na oddziałach chirurgii, neurochirurgii, traumatologii i okulistyki. Ich stan jest średni, zadowalający.
Przypomnijmy, że Rosjanie uderzyli już po ataku na Charków w nocy i rankiem 23 stycznia. Wróg uderzył dziś rano podczas zmasowanego ataku rakietowego. Według wstępnych danych zginęło osiem osób, w tym dziecko. Rannych zostało ponad 60 osób.
Główny Zarząd Wywiadu przedstawił szczegóły sierpniowej neutralizacji trzech wrogich bombowców Tu-22, z których zbombardowali Ukrainę. Aby je zniszczyć, funkcjonariusze ukraińskiego wywiadu przeszli 600 kilometrów przez terytorium wroga.
Zadanie polegało na powstrzymaniu licznych nalotów na pokojowe miasta. Wykonali zadanie – podaje portal GUR.
„Jednak dla Olega Babija, dowódcy, który krył swój wyjazd, okazał się on ostatnim” – poinformowali funkcjonariusze wywiadu.
Bohater Ukrainy Pułkownik Oleg Babij był oficerem wywiadu, który od początku wojny brał czynny udział w niszczeniu rosyjskich sił okupacyjnych. . Zorganizował i przeprowadził operacje specjalne na czasowo okupowanych terytoriach Ukrainy i na terytorium Federacji Rosyjskiej, które realnie zmieniły przebieg tej wojny.
Szczegóły są w wiadomościach.
< p>Dzisiaj, 24 stycznia, do Użgorodu przybył premier Słowacji Minister Słowacji Robert Fico. Spotkał się z premierem Ukrainy Denisem Szmigalem.
„Dzisiaj w Użgorodzie spotykamy się z premierem Słowacji Robertem Ficą” – napisał w Telegramie szef ukraińskiego rządu, dodając, że „dwustronne ” relacje i wsparcie są na porządku dziennym inicjatyw europejskich.”
„Czekamy na konstruktywny i praktyczny dialog” – powiedział Szmigal.
Najpełniejszy obraz dzisiejszego dnia z pewnością będzie na naszej stronie internetowej.
Trzymaj się i przybliżaj Zwycięstwo!