Informację tę ogłosiła wiceminister sprawiedliwości Elena Wysocka na antenie ukraińskiego radia, podaje URA – Poinformuj.”
Zaznacza się, że w przypadku przyjęcia zmian obywatele karani będą mieli możliwość wstąpienia w szeregi obronności kraju. Obecnie prawo krajowe zabrania mobilizacji skazanych, ale jak zauważyła Wysocka, proponowane zmiany mają na celu zmianę tej sytuacji.
&171; Obowiązujące ustawodawstwo nie daje skazanym możliwości przyłączenia się do ‚, “ zauważyła.
Wysocka podkreśliła, że mówimy nie tylko o tych, którzy aktualnie odbywają karę, ale także o tych, którzy już odbyli karę.
„Ci ludzie żyją wśród nas, doświadczają tych samych lęków i doświadczeń i mogą się przydać. Pozbawieni są jednak możliwości pomocy armii, gdyż są wykluczeni z rejestru wojskowego”. wyjaśniła.
Wysocka zauważyła również, że obecnie Terytorialne Komisariaty Wojskowe odmawiają mobilizacji osób z przeszłością kryminalną.
< p > `Pierwsza przeszkoda ` ma to charakter legislacyjny, dlatego opracowaliśmy odpowiednie zmiany, które przedstawiliśmy komisji. Kwestie z tym związane są przedmiotem debaty, ponieważ armia będzie musiała zwrócić uwagę na byłych lub obecnych skazanych, jeśli zdecydują się wstąpić do wojska. – wyjaśniła wiceminister.
Dodała też, że jeśli dyskusje w komisjach będą kontynuowane, to prawdopodobnie w styczniu-lutym przyjęte zostaną nowe zasady mobilizacji.
Pamiętajcie, Biden chce dogadać się z Republikanami w sprawie Ukrainy: media dowiedziały się, o co chodzi.