Site icon GEO Polityka

Armia Putina próbuje wyprzeć obrońców z lewego brzegu obwodu chersońskiego: OK „Południe” poinformowało o sytuacji w obwodzie krynockim

Szef centrum prasowego Sił Obronnych Południa Ukrainy Natalia Gumenyuk poinformowała o sytuacji w pobliżu wsi Krynki w obwodzie chersońskim, gdzie rosyjskie siły okupacyjne wznowiły ataki na pozycje Ukraińskie Siły Zbrojne.

Zdjęcie – novyny.live

Na antenie ogólnopolskiego teletonu szef centrum prasowego powiedział, że po lewej stronie brzegu obwodu chersońskiego armia Putina kontynuuje szturm na pozycje Sił Obronnych. Jak podaje NBN, tylko w środę, 10 stycznia, obrońcy odparli kilkanaście ataków najeźdźców.

Jak zauważył Gumenyuk, najeźdźcy ponoszą ogromne straty w sile roboczej i sprzęcie, ale nadal kontynuują walkę atak. Z kolei ukraińskiemu wojsku udaje się utrzymać pozycje i rozbudować przyczółek, pomimo trudnych warunków pogodowych, skomplikowanej logistyki i problemów z użyciem części sprzętu.

Prezes dowództwa operacyjnego „Południe” wyjaśnił, że w w tej strefie frontowej znajdują się „wyzwoliciele”, którzy próbują szturmować pozycje Sił Obronnych nawet bez wyposażenia. Rosyjskie Siły Zbrojne codziennie ponoszą straty, wycofują się i wciąż przygotowują się do nowego ataku.

Wcześniej analitycy ISW mówili o szeregu problemów w siłach okupacyjnych Putina w rejonie wsi Krynki w obwód chersoński. Najeźdźcy narzekali, że zmniejsza to ich skuteczność bojową.

nbnews.com.ua

Exit mobile version