Informację tę podała Gazeta, podaje URA-Inform.
Gdy baterie spełnią swoje zadanie, nie zawsze poddaje się je recyklingowi, lecz pozostawia w domu. Tam często są mylone z nowymi. W takim przypadku odróżnienie naładowanego akumulatora od rozładowanego może być trudne.
Istnieją dwa proste sposoby sprawdzenia, czy akumulator jest naładowany:
Upuść baterię z małej wysokości
Upuść akumulator z małej wysokości na płaską powierzchnię. Może to być stół, krzesło lub szafka. Należy pamiętać o jednym warunku: akumulator należy przechowywać w pozycji pionowej.
Jeśli po upadku i uderzeniu o powierzchnię akumulator przewróci się na bok i nie odbije, oznacza to, że doszło do naładuj wewnątrz i można go używać. Jeśli akumulator przed lądowaniem odbije się kilka razy, możesz oddać go do recyklingu, ponieważ nie ma w nim ładunku.
Druga metoda, nawet tego nie robisz musisz wstać
Musisz wziąć akumulator (plusem do góry) i upuścić go na płaską powierzchnię z wysokości około 10 cm. Akumulator, który nie rozładował się, zostanie ustawiony pionowo bez skoki.
Jeśli akumulator z takiej wysokości spadnie na bok, oznacza to, że nie można go już używać, ponieważ jest rozładowany. Można także stwierdzić, czy bateria jest w połowie pusta. Jeśli lekko się odbije, oznacza to, że można go używać przez określony czas.
Pamiętaj, że już wcześniej informowaliśmy o tym, jak chronić okna przed falą uderzeniową: przydatne porady, które naprawdę działają.