Łatwiej będzie kupić kartę w sklepach: co zmienić na Ukrainie w 1 dzień

Gabinet Ministrów przyjął nową normę zobowiązującą różnych przedsiębiorców zajmujących się instalacją POS terminale dla nieprzygotowanych kontenerów uzyskały rangę 1 czerwca 2024 r.

RBC-Ukraina informuje o tym w zarządzeniu wydanym 29 czerwca 2022 r. nr 894.

Od teraz terminale POS będą obowiązkowe dla przedsiębiorców do prowadzenia działalności rządowej w miejscowościach od 5 do 25 tys. mieszkańców. osib.

Nieprzygotowana dostawa wynika z braku zapewnienia sprzedaży towarów (usług), w tym towarów (usług), których realizacja (dostawa) odbywa się na odległość.

W przypadku szkód szkody przekazywane są do owalności wydziału administracyjnego: Kara dla prywatnego przedsiębiorcy lub przedsiębiorstwa prywatnego wynosi od 1700 do 3400 hrywien, a za powtarzające się naruszenia linii – od 8500 do 17000 hrywien.

Przygotowane płatności na Ukrainie

Według danych NBU liczba transakcji (nieprzygotowanych i nieprzygotowanych) kartami płatniczymi wydanymi przez ukraińskie banki na Ukrainie i poza nią w trzecim kwartale 2023 roku wyniosła 1 bilion 407,1 miliarda hrywien, w tym nieprzygotowanych – o 890,8 miliarda hrywien

Udział transakcji nieprzygotowanych na sumę stanowi 63,3% całkowitej sumy transakcji kartami płatniczymi.

Najwięcej transakcji kartami zastępczymi przypadło na sumę na ekspansję w handlu granica – 47,0% za kwotę 419,2 mld hrywien.

Transfery z karty na kartę w trzecim kwartale 2023 roku plasowały się od trzeciego do drugiego miejsca (31,3%). Płatność za towary i usługi w Internecie – 14,5%.

Podaż terminali POS rośnie od pięciu kwartałów. W trzecim kwartale liderami wzrostu były wczoraj banki państwowe. Według stanu na 1 stycznia na Ukrainie działało 437 tys. terminali, z czego PrywatBank miał 273 tys.

Uchwała Rady Ministrów

Podobno w 2022 r. Gabinet Ministrów ustalił zasady, że do tego czasu akceptanci mają obowiązek zapewniać nieprzygotowane opłaty za sprzedaż towarów (i usług). Do 2026 r. wszyscy handlowcy, w tym sprzedawcy na rynku, będą zobowiązani do instalowania terminali POS.

Zgodnie z rozporządzeniem, akceptanci odpowiadają za zapewnienie możliwości tworzenia nieprzygotowanych transakcji (w tym z elektronicznymi systemami płatności, bramkami płatniczymi lub urządzeniami płatniczymi) w celu sprzedaży przez nich towarów (danych i usług), w tym towarów (usług), wdrożenie (dostawa) z czego odbywa się zdalnie:

  • 1) od 1 czerwca 2023 r. – handlowcy, którzy będą prowadzić działalność rządową w miejscowościach liczących powyżej 25 tys. mieszkańców. w szczególności;
  • 2) od 1 czerwca 2024 r. – handlowcy, którzy będą prowadzić działalność rządową w miejscowościach od 5 do 25 tys. mieszkańców. osib;
  • 3) od 1 czerwca 2025 r. przedsiębiorcom, którzy będą prowadzić działalność rządową na terenie miejscowości do liczby mieszkańców poniżej 5 tys. oіb;
  • 4) od 1 czerwca 2026 r. do chwili obecnej – handlowcy – osoby fizyczne – przedsiębiorcy – podatnicy jednolitego podatku I grupy, handlowcy prowadzący handel z automatami, handel wizowy (na podstawie vin) , sprzedaż wyrobów ręcznie przędzonych lub używanych.

W tej chwili nie można rozszerzać działalności na handlowców prowadzących działalność rządową na terytoriach wspólnot terytorialnych, które znajdują się w obszary działań wojskowych (bojowych).

Subscribe for news

Next Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *