W kontekście ostatnich wydarzeń na świecie UE wystosowała apel do sieci społecznościowych. W szczególności X, TikTok i Meta otrzymały prośby o wzmocnienie moderacji treści w związku z rozpowszechnianiem fałszywych informacji na temat wojny w Izraelu, pisze WomanEL. Założyciel Telegramu Pavel Durov powiedział, że należy wziąć pod uwagę różnicę między platformami społecznościowymi.
Założyciel Telegramu Pavel Durov. Źródło: Instagram
Durow wyjaśnił, dlaczego kierownictwo jego platformy nie usunie kanału palestyńskiej grupy terrorystycznej Hamas. Według niego moderatorzy Telegramu i narzędzia sztucznej inteligencji codziennie usuwają z platformy miliony szkodliwych materiałów.
Jak prawidłowo zamrażać warzywa: Klopotenko daje przydatne wskazówki Oczekiwany serial „Lekarz Kobiet. Nowe Życie” już na ekranach: ciekawostki i reakcja publiczności
Jednak rozwiązanie problemu zasięgu wojny rzadko jest oczywiste. Na początku tego tygodnia Hamas użył Telegramu przed atakami rakietowymi na Aszkelon, aby ostrzec ludność cywilną, aby opuściła ten obszar.
Czy zamknięcie tego kanału pomoże? uratuje życie ludzi lub narazić je na ryzyko? Zawsze istnieje pokusa, aby działać pod wpływem impulsów emocjonalnych. Jednak tak złożone sytuacje wymagają dokładnego rozważenia, które powinno uwzględniać także różnice między platformami społecznościowymi
zauważył założyciel Telegramu.
Relacjonowanie wojny nie jest sprawą oczywistą… Źródło: Instagram
Durov powiedział też, że w przeciwieństwie do innych aplikacji, które algorytmicznie promują szokujące treści, w Telegramie użytkownicy otrzymują tylko te treści, które specjalnie subskrybowali. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby kanały Telegramu mogły zostać wykorzystane do wzmacniania propagandy. Wręcz przeciwnie, są wyjątkowym źródłem informacji z pierwszej ręki dla badaczy, dziennikarzy i osób weryfikujących fakty.
Przeczytaj o wzroście nielegalnych treści w sieciach społecznościowych w czasie wojny w Izraelu.